JavaScript-ul este dezactivat. Te rog activeaza-l pentru a beneficia de toate functionalitatile acestui site.

Ghidul salariilor din Romania

16 comentarii 65677 vizualizari

Cu totii ne dorim sa stim ce salarii se acorda pentru diferite pozitii/functii atunci cand mergem la un interviu si chiar inainte de a aplica la un job. Este normal. Fiecare dintre noi avem standardele proprii si fiecare ne dorim un drum in cariera cat mai bun.

Ne propunem in aceasta sectiune, pe baza unui studiu facut online, sa aflam cateva intervale de salarii pe diferite pozitii si in diferite domenii de activitati.

>> GHIDUL SALARIILOR PENTRU ANUL 2014

>> CASTIGUL SALARIAL MEDIU PENTRU LUNA IANUARIE 2014

>> CASTIGUL SALARIAL MEDIU PENTRU LUNA FEBRUARIE 2014

>> CASTIGUL SALARIAL MEDIU PENTRU LUNA MARTIE 2014

>> CASTIGUL SALARIAL MEDIU PENTRU LUNA APRILIE 2014

>> CASTIGUL SALARIAL MEDIU PENTRU LUNA MAI 2014

>> CASTIGUL SALARIAL MEDIU PENTRU LUNA IUNIE  2014

>> CASTIGUL SALARIAL MEDIU PENTRU LUNA IULIE  2014

August, Septembrie 2014 >> Date in curs de procesare (sursa: INS)

>> GHIDUL SALARIILOR PENTRU ANUL 2013

>> GHIDUL SALARIILOR PENTRU ANUL 2012

>> GHIDUL SALARIILOR PENTRU ANUL 2011

Aceasta sectiune va fi actualizata periodic cu informatii utile despre salariile din Romania. Va rugam sa reveniti pentru ultimele noutati.

De asemenea va sugeram sa vizitati si:

>> COMENTARII DESPRE FIRMELE DIN ROMANIA: ALEGE O FIRMA

>> ULTIMELE NOUTATI DIN DOMENIUL RESURSELOR UMANE

>> MODELE DE CV

>> CALCULATOR SALARIU

Comentarii
Ionela Vineri, 5 Iulie 2013
interesante informatiile.

ne ajuta sa stim ce salarii sunt pe diferite domenii dar cateodata sunt asa de mari diferente.,
Vrajeala Joi, 26 Septembrie 2013
170-200 euro un lucrator comercial? Vrajeala. Abia ia 150 euro.
Vrajeala Joi, 26 Septembrie 2013
Cine ofera unui web designer 700 euro? Un incepator daca ia 200-250 euro sa fie fericit., Iar un middle nu ia mai mult de 400 euro. Poate seniorul ia 700 ... Vrajeala... cred ca ati gresit tara...
Ana-Maria Marti, 1 Octombrie 2013
Din păcate piața salariilor din România a luat-o rău în jos. Suntem nevoiți să acceptam salarii din ce în ce mai mici. Oameni specializați nu mai sunt căutați. Se recrutează oameni fără experiență care accepta oricât și sunt scolarizati pe loc.
hei Marti, 29 Octombrie 2013
Da, ne ducem rău de tot în jos. Toți caută doar profit
Anti Vrajeala Joi, 31 Octombrie 2013
@ vrajeala... cred ca nu cunosti conversia in euro....
o femeie de servici ia 600 ron..
un agent comercial ia minim 800 ron...
piciu Vineri, 8 Noiembrie 2013
Vino la Garanti Bank ca ai 1200 RON salariu si muncesti ca robul de la ora 9 - 18, 19 .
andrei Marti, 10 Decembrie 2013
piciu, 9-18 inseamna 9 ore. Banuiesc ca ai si o pauza de masa, de 30 de minute. E un program normal de lucru.
Adrian Vineri, 27 Decembrie 2013
Salutare, mai eu consider ca asta e cam nivelul tarii. Si asa cam si trebuie sa fie. Romania nu se poate bate la acelasi nivel cu Germania de exemplu. Problema e ca preturile sunt asa de mari incat fac din salariile astea o nimica toata. Inflatia. Din punctul meu de vedere exista 2 modalitati prin care se rezolva problema asta: ori se fac prosteste pana cand isi dau astia seama ca nu se mai poate traii asa ori plecam din tara. Eu deja am plecat. Si aveam salariul bunicel in tara la o multinationala : in jurul sumei de 700 de euro. Acum sunt plecat in alta tara unde sunt platit cam cu 2000 de euro pentru aceeasi munca depusa tot la o multinationala. Asta e. Sfatul meu e sa plecati. Scapa cine poate si cum poate.
337 Miercuri, 15 Ianuarie 2014
@Adrian 700 de euro nu este salariu bunicel la o multinationala in Ro. Nici 2000 de euro in alta tara, unde chiria e 800-1000 Euro. Tinteste mai sus!
Dora Marti, 11 Februarie 2014
Adrian,
Cum ati ajuns in alta tara la o multinationala?
Eu am trimis nenumarate CV-uri in strainatate si nu am primit decat raspunsuri politicoase.
Ce-i drept am avut discutii telefonice cu Oracle Dublin si invitata la teleconferinta la sediul Oracle din Bucuresti acum cativa ani si cam atat. Imi doresc sa plec in UK.
@ Dora Miercuri, 12 Februarie 2014
Nu ma numesc Adrian, dar incerc sa te ajut cu niscaiva sugestii. Pentru a prinde un job decent in UK aplicand din Romania este destul de greu pentru ca trebuie multe variabile sa se alinieze. Cel mai important, poate, e ca in CV ai adresa in Romania. Daca vrei sa pleci in UK, pleaca si aplica de acolo. Recomand sa ai bani pentru cel putin 3-4 luni (aprox 3000 lire in total) si sa stii bine engleza. Bafta!!
Antonio Joi, 20 Februarie 2014
Buna seara! Special acest mesaj pentru Fratii Paval! Va scriu din Valcea angajat sau fost angajat in aacel magazin plin de tradari si minciuni din partea DL Ciprian Ginghina si Coordonatorul Ratoi care isi bat joc de angajati si de familiile lor! Rog sa anuntati cand ajungeti in Valcea si o sa va rog sa purtam intr-o sedinta aceste subiecte si cred ca isi vor da demisia!
Adrian Marti, 11 Martie 2014
hahahaha, tare asta cu " nu ma numesc Adrian" :)
ADMIN - undelucram.ro Miercuri, 28 Mai 2014

In sectiunea "Salarii" a fiecarei firme incepem sa primim din ce in ce mai multe informatii despre salariile platite de companiile din Romania. De indata ce vom avea suficiente informatii pentru mai multe domenii, vom incepe realizarea unor statistici periodice.

Este recomandat ca fiecare utilizator sa impartaseasca cat mai multe informatii. De asemenea puteti da Share la aceasta pagina pentru a afla si altii despre ea si pentru a ne putea ajuta cu informatii despre salarii.

Pentru a alege o firma: http://undelucram.ro/toate-firmele

eu Miercuri, 27 August 2014
fratilor astia isi bat joc de noi trebuiesc batuti bine cum naiba sa dai salariliie astea mizere

stau toata ziua si dorm in parlament si voteza tot felu de legi pentru a alunga tineri din tara ca s-o praduiasca de resurse

salarii mizere

te stergi la fund cu salariul oferit de angajator

am lucarat in toate domeniile si astaia te incanta cu castiguri substantiale si pe urma te ftt in gura ca nu vezi nici un ban

hoti si noi suntem prostii ca suportam
Va multumim! Comentariul va aparea in cel mai scurt timp dupa aprobarea unui moderator.
Comentariul nu a fost trimis! Incearca din nou mai tarziu.

Nume sau nickname

Am citit si sunt de acord cu Termenii si conditiile de utilizare ale acestui site

Schachermayer Romania SRL

C.

Buna. Puteti sa imi spune-ti multe detalii despre jobul de reprezentant vanzari ? Care este nivelul ...

Connectronics Romania SRL

ADMIN - undelucram.ro

Dorim sa aflam detalii din experienta voastra in firma Connectronics Romania SRL, informatii despre ...

QSP Systems SA

ADMIN - undelucram.ro

Dorim sa aflam detalii din experienta voastra in firma QSP Systems SA, informatii despre mediul si ...

R&M International 94

ADMIN - undelucram.ro

Dorim sa aflam detalii din experienta voastra in firma R&M International 94, informatii despre ...

Kellogg Company

cristi

Dupa parerea mea era normal sa caute mai multi candidati si sa i ia pe cei care considera ca sunt ...

Sef raion
Dedeman
.Net Developer
Fortech
Collection Officer
CallPoint New Europe
Customer Care Representative
Steve Madden (TR IT Team)
1900 RON
Distribuitor colete
Actavis

Salariaţii ar putea să muncească şi în zilele libere legale. Ce condiţii ar trebui să respecte angajatorii?>>

SALARIUL îţi poate creşte după reducerea CAS. CE SUMĂ poţi primi>>

Întrebarea de la interviurile de angajare din România care trimite acasă 90% dintre candidaţi>>

Acesta spune că a revizuit peste 20.000 de CV-uri de-a lungul carierei sale. Unele sunt extraordinare, cele mai multe sunt bune, dar există şi CV-uri pline de greşeli impardonabile[...]
In timpul interviurilor de angajare, angajatorii vor sa afle cat mai multe lucruri despre candidati. Uneori, intrebarile lor depasesc limita si promoveaza procesele de recrutare discriminatorii[...]

Ne poti urmari si pe TwitterTwitter sau pe FacebookFacebook
Toate firmele Despre proiect Cum functioneaza? Sustine proiectul Termeni si conditii de utilizare Publicitate Contact

Developed by Web Land www.undelucram.ro 2011-2014