TERMENI SI CONDITII DE ACCES SI UTILIZARE A SITE-ULUI WWW.UNDELUCRAM.RO

Ultima actualizare: 02.04.2024

Vă rugăm să citiți cu atenție Termenii și Condițiile de acces și de utilizare. Dacă nu sunteți de acord cu condițiile de utilizare, vă rugăm să nu folosiți Site-ul nostru. Dacă veți continua să utilizați Site-ul nostru, vom considera că ați citit și înțeles acești Termeni de Utilizare și efectul lor asupra dumneavoastră.

Site-ul este într-o continuă adaptare, Compania (astfel cum este definită mai jos) încercând să implementeze constant noi funcționalități ale acestuia. Ca atare, acești Termeni pot fi influențați de aceste modificări. Ne rezervăm dreptul de a aduce modificări în orice moment Site-ului și acestor Termeni prin postarea pe Site-ul nostru, fără nici o altă notificare, cu excepția situației în care modificările au un impact legal, caz în care vă vom informa utilizând adresa de e-mail pe care ne-ați furnizat-o în momentul în care v-ați creat un cont în cadrul Site-ului. Vă rugăm să recitiți Termenii în mod regulat pentru a fi la curent cu cea mai recentă versiune a acestora.

1. INTRODUCERE. LEGE APLICABILĂ

1.1 Termenii și condițiile de acces și utilizare (“Termenii”) ai site-ului www.undelucram.ro (“Site-ul”) reprezintă regulamentul de funcționare și utilizare a Site-ului, care devine obligatoriu pentru toți utilizatorii, indiferent dacă aceștia își crează sau nu un cont pe Site.

1.2 În prezentul document următorii termeni vor avea sensurile descrise mai jos:

- „Compania” sau „noi” înseamnă societatea UNDELUCRAM SRL cu sediul social în Cluj-Napoca, Str. Regele Ferdinand nr. 22-26, Centrul Comercial Central, etaj 3 (adresa de corespondență: B-dul Iuliu Maniu 6L, Campus 6.1, etaj 3, Sector 6, București), înregistrată la Registrul Comerțului sub nr. J12/2388/2019, cod fiscal 37266398, email office@undelucram.ro; Compania este cea care operează Site-ul în mod exclusiv.

- “Utilizator” sau “Dumneavoastră” înseamnă persoana fizică sau reprezentantul persoanei juridice ce accesează și folosește Site-ul prin crearea unui cont de utilizator sau prin personalizarea unui profil existent de Angajator;

- “Vizitator” înseamnă o persoană fizică ce accesează Site-ul sau secțiuni ale acestuia, fără a-și crea un cont în cadrul acestuia;

- „Angajator” înseamnă oricare dintre persoanele juridice al căror profil este disponibil pe Site, indiferent că acesta a fost personalizat de către un Utilizator sau nu.

1.3 Prin intermediul Site-ului, ne propunem să:

- oferim informații despre mediul de lucru din România, informații oferite de către persoane ce interacționează sau au interacționat din punct de vedere profesional cu angajatori români ale căror profiluri publice sunt disponibile pe Site;

- oferim informații de interes public din domenii diferite legate de piață muncii precum: resurse umane, piața locurilor de muncă, salarizare etc, informații structurate atât sub formă de articole (fie create intern, realizate de contributori sau preluate de pe alte site-uri publice), cât și sub formă unor discuții de tip forum;

- oferim posibilitatea Angajatorilor de a-și personaliza profilurile publice disponibile pe pagina lor din cadrul Site-ului, prin publicarea de anunțuri privind locurile de muncă sau internship-urile disponibile; încărcarea unei prezentări a Angajatorului; centralizarea evaluărilor oferite de către Utilizatori în cadrul Site-ului, cu privire la acel Angajator; centralizarea informațiilor despre salariile și beneficiile ce sunt acordate de către acel Angajator;

- oferim posibilitatea Utilizatorilor de a-și adaugă și completa CV-ul în cadrul Site-ului; evalua experiența avută în timpul interacțiunii cu anumiți Angajatori; posta informații despre salariile și beneficiile oferite de un anumit Angajator; compara salariul; accesa resurse informaționale.

1.4 Acești Termeni sunt supuși legilor române. Orice litigiu care se naște din sau în legătură cu utilizarea Site-ului va fi soluționat de instanțele și/sau autoritățile române competente.

2. CONȚINUTUL ȘI SECȚIUNILE SITE-ULUI

2.1 Site-ul găzduiește numeroase resurse online de informare, inclusiv instrumente de comunicare, articole, știri, forumuri și servicii de interacțiune socială. Site-ul este destinat atât Vizitatorilor și Utilizatorilor, cât și Angajatorilor.

2.2 Site-ul este structurat în mai multe secțiuni, după cum urmează: secțiuni accesibile Vizitatorilor / Utilizatorilor / Contributorilor / Angajatorilor.

2.2.1 Secțiuni accesibile Vizitatorilor / Utilizatorilor / Contributorilor

b) Secțiunea Ghidul salariilor, dedicată centralizării articolelor despre piața salariilor din România. Articolele sunt atât create de către Companie, cât și preluate de pe alte site-uri publice. De asemenea, secțiunea prezintă și o analiză comparativă a salariilor disponibile în Site, defalcate în funcție de industrie, salariu mediu și graficele cu salariile aferente anumitor luni calendaristice.

c) Secțiunea Creare CV online, dedicată centralizării diferitelor modele de CV pe care Utilizatorii le pot utiliza pentru a crea un CV pe care să-l utilizeze în cadrul Site-ului.

d) Secțiunea Cumlucram, dedicată centralizării celor mai recente articole și știri din domenii diferite precum: resurse umane, piața locurilor de muncă, salarizare, etc; în această secțiune Contributorii pot furniza articole în care să împărtășească cu ceilalți membrii ai comunității experiența lor academică sau profesională;

e) Secțiunea Salariometru conține o aplicație destinată simulării/estimării privind calculul salariilor.

f) Secțiunea Top Angajatori conține topuri realizate după diferite criterii: după evaluarea generală, după oportunitățile de carieră, după compensații și beneficii, după echilibrul serviciu/viață personală, după management, după industrie, respectiv după cultură și valori.

g) Secțiunea Joburi, unde pot fi vizualizate și filtrate, după diferite criterii, anunțurile de angajare publicate de către Angajatori și la care se poate aplica.

h) Secțiunea Evaluează, unde Utilizatorii  pot adaugă informații despre experiența lor în interacțiunea cu un anumit Angajator.

i) Secțiunea Recomandometru, unde Utilizatorul primește recomandări de joburi și companii la care să aplice, conform datelor din CV și/sau din completarea rubricilor de joburi de interes și aptitudini.

j) Secțiunea Interviul de angajare conține informații utile și știri pentru Utilizator în legătură cu pregătirea pentru interviu, accesarea secțiunii Interviuri recente și Salarii.

k) Secțiunea Căutare loc de muncă este dedicată informațiilor utile pentru Utilizator în căutarea unui loc de muncă și accesarea secțiunii Joburi recente.

l) Secțiunea Adaugă CV-ul tău permite Utilizatorului să creeze/încarce un CV, să acceseze joburile active, să lase o recenzie, să consulte informații utile, și să-și gestioneze informațiile personale din contul Undelucram.ro.

m) Secțiunea Salarii unde pot fi vizualizate cele mai recente salarii din piață adăugate pe Site.

n) Secțiunea Interviuri conține evaluări recente ale interviurilor susținute la companii publicate de alți utilizatori.

o) Secțiunea Calculator Salariu Net sau Brut 2024 conține o aplicație destinată calculului salariilor net și brut în 2024, informații utile în legătură cu salariile, și accesarea informațiilor din rubricile Joburi recente, Salarii recente, Interviuri recente.

2.2.2 Secțiuni accesibile doar Angajatorilor

Secțiunea Undelucram Angajator, prin care un Utilizator, în baza puterilor de reprezentare a unui Angajator, ulterior creării unui cont în cadrul Site-ului, poate gestiona și personaliza profilul acelui Angajator în cadrul Site-ului, putând de asemenea să interacționeze cu alți Utilizatori în mod public, în numele Angajatorului.

Există inclusiv posibilitatea de a adăuga tab-uri personalizate ca de exemplu: Programe de tineri, Blog, etc.                                                                                                                                                                                                    Această secțiune înglobează mai multe sub-secțiuni, dintre care o parte reprezentativă a acestora este prezentată mai jos:

1. Secțiunea Soluții de recrutare prin care Utilizatorul cu puteri de reprezentare a Angajatorului poate publica anunțuri de joburi în Site, poate vizualiza: (1) lista tuturor locurilor de muncă disponibile încărcate în Site de către Angajatorul pe care îl reprezintă și (2) statistici specifice privind interacțiunea Utilizatorilor / Vizitatorilor cu fiecare dintre anunțurile încărcate de către Angajator, poate consulta candidații interesați să aplice la joburile publicate de compania pe care o reprezinta. De asemenea, poate transmite Companiei un link către un produs de tip Application Programming Interface, alături de instrucțiuni de folosire a acestuia, care să permită Companiei afișarea anunțurilor privind locurile de muncă aferente Angajatorului respectiv prin interogarea link-ului indicat de către Utilizatorul cu puteri de reprezentare a Angajatorului. Prin folosirea acestei opțiuni, Utilizatorul cu puteri de reprezentare a Angajatorului și / sau Angajatorul sunt în mod exclusiv responsabili de instrucțiunile și link-ul transmise, respectiv de funcționarea conformă a link-ului și de claritatea și completitudinea instrucțiunilor;

2. Secțiunea Employer branding, prin care Utilizatorul cu puteri de reprezentare a Angajatorului poate completa rubrici în Profilul de angajator prin care oferă informații despre compania pe care o reprezintă:

- Prezentare;

- Imagine cover profil;

- Internship;

- Beneficii;

- Noutăți;

- Galerie foto și video;

- Rețele sociale;

- Widgets.

Utilizatorul și Angajatorul reprezentat de Utilizator își asumă răspunderea exclusivă pentru efectele juridice pe care încărcarea acelor fotografii în Galerie foto le poate produce față de alte persoane;

1. Secțiunea Analytics, prin care Utilizatorul cu puteri de reprezentare a Angajatorului poate configura și studia informații despre activitatea din Site și interacțiunile avute în Site de Utilizatori cu Angajatori considerați ca fiind concurenți ai Angajatorului pe care Utilizatorul îl reprezintă;

2. Secțiunea Raport salarii prin care Utilizatorul cu puteri de reprezentare a Angajatorului poate accesa date relevante despre salariile din piață;

3. Secțiunea Top Angajatori care conține topuri realizate după diferite criterii: după evaluarea generală, după oportunitățile de carieră, după compensații și beneficii, după echilibrul serviciu/viață personală, după management, după industrie, respectiv după cultură și valori;

4. Secțiunea Certificare Angajator Transparent care conține criteriile pentru a obține certificarea Angajator Transparent și statusul pe fiecare criteriu al companiei reprezentate de Utilizator;

5. Secțiunea Servicii și comenzi prin care Utilizatorul cu puteri de reprezentare a Angajatorului poate accesa serviciile și comenzile pe care le-a achiziționat pe Site;

2.3 Conținutul găzduit de Site provine din surse diverse, precum: articole și știri create de către Companie, contributori sau preluate de pe alte site-uri, informații oferite de către Utilizatori, informații încărcate în Site de către Angajatori.

2.4 Conținutul găzduit de Site este oferit, fără perceperea vreunei taxe de acces, oricărui Vizitator și/sau Utilizator. Totuși, anumite tipuri de conținut sunt accesibile doar Utilizatorilor.

2.5 De asemenea, anumite secțiuni ale Site-ului sunt accesibile după efectuarea unor plăți reprezentând contravaloarea anumitor servicii pe care Compania, prin intermediul Site-ului, le poate presta pentru Angajatori. Ca atare, există două tipuri de pachete disponibile Angajatorilor: Basic (gratuit) și Corporate (plătit). Fiecare dintre acestea include anumite servicii.

2.6 Sub nicio formă și în nicio situație, Compania nu va îngrădi dreptul la liberă exprimare prin ștergerea de mesaje ale Utilizatorilor în schimbul unor sume de bani din partea Angajatorilor și nu va include un astfel de posibil serviciu în cadrul serviciilor prestate pentru Angajatori.

3. ÎNREGISTRAREA ȘI SECURITATEA UTILIZĂRII SITE-ULUI

Securitatea Utilizatorilor / Vizitatorilor

3.1 În scopul accesării anumitor secțiuni sau funcționalități ale Site-ului, este necesară crearea unui cont de Utilizator.

3.2 Pentru a parcurge procesul de înregistrare, va trebui să completați formularul de înregistrare disponibil pe Site furnizând numele de utilizator, adresa de email și o parolă sau să vă înregistrați pe Site-ul nostru prin intermediul unui site de socializare: Facebook, Google sau LinkedIn.

3.3 După completarea și trimiterea formularului de înregistrare, veți primi un mesaj pe adresa de e-mail furnizată de dumneavoastră, prin care confirmăm înregistrarea. Pentru validarea contului de Utilizator, este necesar să accesați e-mailul primit.

3.4 Contul fiecărui Utilizator este securizat printr-o parolă aleasă de persoana respectivă. Vă revine răspunderea de a păstra confidențialitatea propriei parole și a securității contului dumneavoastră. În consecință, sunteți singurul răspunzător de toate activitățile care au loc în contul dumneavoastră. În cazul în care aveți suspiciuni privind folosirea neautorizată a contului dumneavoastră, vă rugăm să ne contactați imediat utilizând adresa de e-mail office@undelucram.ro sau folosind butonul Feedback disponibil în fiecare pagină a Site-ului. De asemenea, asigurați-vă că vă deconectați de la contul dumneavoastră de fiecare dată când terminați sesiunea de vizitare și utilizare a Site-ului.

3.5 Fiecare Utilizator poate folosi un singur cont. Încercăm să ne asigurăm de acest aspect solicitând completarea unei adrese de e-mail la momentul înregistrării unui cont în cadrul Site-ului. Nu este permisă utilizarea contului altui Utilizator sau accesul altor persoane la contul unui Utilizator. Fiecare Utilizator este obligat să păstreze confidențiale numele de utilizator, parolă și orice alte informații de acces în cont. Nu suntem responsabili pentru utilizarea, divulgarea sau pierderea acestor detalii care rezultă din nerespectarea de către Utilizatori a acestei obligații.

3.6 Utilizatorii au obligația de a respecta următoarele informații la înregistrare, respectiv utilizare:

- să aibă cel puțin vârsta legală de angajare (16 ani); Site-ul nu este destinat persoanelor fizice sub această vârstă, mai ales luând în considerare imposibilitatea legală a acestora de a avea calitatea de angajați.

- să furnizeze date reale și actualizate, mai ales în ceea ce privește informațiile prezentate în CV-ul acestora; în lipsa unor informații actuale și reale, este posibil ca experiență de utilizare a Site-ului să fie suboptimală.

3.7 Pe parcursul utilizării Site-ului, anumite date cu caracter personal aparținând Utilizatorilor / Vizitatorilor sunt prelucrate de către Companie. Toate informațiile privind datele cu caracter personal sunt disponibile în Politica de Prelucrare a Datelor cu Caracter Personal disponibilă aici

3.8 Vizitatorilor le este garantat faptul că Site-ul nu conține programe software sau componente ale acestora care ar putea afecta performanța și funcționarea dispozitivului utilizat pentru accesarea Site-ului.

Securitatea Angajatorilor

3.9 Compania depune eforturi constante pentru a se asigura că toți Utilizatorii care activează profiluri ale Angajatorilor, pot reprezenta acei Angajatori în baza relației contractuale dintre Angajatori și Utilizatori care doresc să activeze profiluri ale Angajatorilor.

3.10 În cazul în care Compania primește solicitări scrise, însoțite de dovezi pertinente, din partea Angajatorilor care indică faptul că le-au fost activate conturile pe Site de către Utilizatori care nu au autorizarea necesară în acest sens din partea Angajatorului, Compania va colabora cu Angajatorul pentru a identifica în ce măsură un anumit Utilizator utilizează în mod nelegitim contul de Angajator pe Site. Totuși, Compania nu va inactiva contul de Angajator activat de un Utilizator nelegitim, la simpla solicitare scrisă, dar neîntemeiată, a unui Angajator.

3.11 Utilizatorul care administrează contul unui Angajator este responsabil pentru contribuțiile și acțiunile efectuate de acel Angajator în cadrul Site-ului. În lipsa unei solicitări scrise întemeiate din partea unui Angajator, Compania nu va interveni asupra acțiunilor efectuate de către un Angajator în cadrul Site-ului.

3.12 Contul de Angajator este dezvoltat astfel încât să poată fi accesat de o singură persoană în același moment. Angajatorul poate desemna mai multe persoane cu care are relații contractuale ce permit reprezentarea Angajatorului în cadrul Site-ului, pentru a opera contul de Angajator în mod alternativ. Angajatorul este pe deplin și în mod exclusiv responsabil de securitatea contului sau în cadrul Site-ului.

4. REGULI DE UTILIZARE ȘI CONDUITĂ A UTILIZATORILOR

4.1 Vă dăm posibilitatea de a împărtăși, în cadrul Site-ului, impresiile și experiențele dumneavoastră cu privire la timpul pe care l-ați petrecut sau îl petreceți în calitate de angajat sau colaborator al unui Angajator, în secțiunea dedicată găzduirii informațiilor despre Angajatori.

4.2 Răspunderea privind acuratețea și realitatea informațiilor, datelor și mesajelor pe care le furnizați vă revine exclusiv dumneavoastră. Nu ne asumăm vreo obligație de a investiga adevărul celor afirmate, de a monitoriza sau verifica acuratețea, caracterul complet sau conformitatea cu legislația în vigoare a comentariilor dumneavoastră și a conținutului publicat de dumneavoastră.

4.3 În momentul în care trimiteți spre publicare un comentariu, sunteți pe deplin responsabili cu privire la orice comentariu care:

1. încalcă orice lege aplicabilă în România (spre exemplu, normele legale privind calomnia sau dreptul la viață privată, demnitate sau imagine) sau un contract pe care l-ați semnat cu Angajatorul despre care publicați comentariul (spre exemplu, drepturile de autor sau o clauză contractuală de confidențialitate);

2. are un caracter obscen, insultător, calomnios, amenințător, violent, abuziv, denotă ură, incită la hărțuire sau discriminare pe orice criteriu, este pornografic sau profanator sau încurajează un comportament care ar fi considerat o infracțiune sau încălcare a legii; de asemenea, orice atac la persoană este strict interzis. Tratați-i pe ceilalți Utilizatori cu respect și mențineți discuțiile în limitele bunului simt. Compania își rezervă dreptul de a elimina comentarii care sunt raportate de către alți Utilizatori că încălcând acest paragraf ori care sunt în mod vădit contrare acestui paragraf.

3. au caracter de „spam” sau reprezintă orice altă formă de publicitate nesolicitată, materiale promoționale sau mesaje comerciale, cu excepția spațiilor în care acest lucru este permis în mod expres. Compania își rezervă dreptul de a elimina comentarii care sunt raportate de către alți Utilizatori ca încălcând acest paragraf ori care sunt în mod vădit contrare acestui paragraf.

4.4 Vă rugăm să utilizați corect limba română (folosiți cuvinte întregi, virgulă, punctul și cratimă). De asemenea, vă rugăm să nu folosiți un limbaj de tip „chat”. Verificați textul înainte de a-l posta. Astfel vă puteți asigura că este ușor de citit și poate fi înțeles de către ceilalți vizitatori ai site-ului.

4.5 Nu citați excesiv din comentariile anterioare; citați doar părțile esențiale astfel încât comentariile să fie ușor de citit. Vă rugăm să specificați numele, ID-ul sau nickname-ul autorului comentariului pe care îl citați. Este interzisă doar postarea de citate fără contribuție personală sau fără a se specifica sursa/autorul. Mesajele de acest tip vor fi șterse. Este interzisă folosirea drept nume, ID sau nickname a numelui unui Angajator, brand sau a unei pagini personale web.

4.6 Contribuțiile aprobate și publicate pe Site (comentarii, evaluări, informații despre salarii, informații despre procesul de interviuri și despre pachetele de beneficii etc.) pot fi editate sau șterse de autor în maxim 48 de ore de la publicare. Având în vedere faptul că fiecare contribuție este o percepție individuală și subiectivă a fiecărui Utilizator în parte, acestea se pot schimba, de aceea acordăm un termen de 48 de ore fiecărui Utilizator pentru a-și revizui contribuția proprie. După perioada de 48h contribuțiile nu mai pot fi modificate pentru a păstra o continuitate a discuțiilor. În cazul în care Utilizatorii doresc să evalueze Angajatori pe care i-au mai evaluat în trecut, o pot face după minim șase luni de la evaluarea precedentă.

4.7 Odată publicat un comentariu, ne acordați o licență neexclusivă, cu titlu gratuit, nelimitată în timp, pe teritoriul României, pentru reproducerea, publicarea, transmiterea și difuzarea acestuia în scopul exploatării și promovării Site-ului.

4.8 Orice abatere de la obligațiile de mai sus se sancționează cu ștergerea comentariilor dumneavoastră și/sau restricționarea accesului dumneavoastră la acest Site. Acest drept pe care ni-l rezervăm nu trebuie să fie interpretat ca o aprobare a noastră sau ca o responsabilitate față de comentariile dumneavoastră  sau conținutul încărcat pe Site, indiferent dacă utilizăm sau nu acest drept.

4.9 Sunteți obligați să ne despăgubiți pentru orice daune directe sau indirecte pe care le putem suporta ca urmare a publicării de conținut, comentarii sau materiale postate sau trimise de dumneavoastră pe Site-ul nostru și care nu au fost refuzate spre publicare sau șterse după publicare (neavând pentru noi un caracter vădit nelegal sau vătămător).

4.10 Este interzis să:

1. reproduceti, copiați, distribuiți sau să valorificați Site-ul, inclusiv orice parte a conținutului acestuia în orice scop, fără a obține acordul nostru scris în prealabil;

2. să descărcați sau să copiați informații în beneficiul unei alte afaceri;

3. să utilizați instrumente de extracție a datelor, roboți sau instrumente similare de colectare și de extracție de date.

4.11 Nu aveți dreptul să introduceți viruși sau alte materiale dăunătoare tehnologic, să încercați să obțineți acces neautorizat pe Site-ul nostru sau să atacați Site-ul. Orice astfel de abuzuri, care pot constitui infracțiuni, vor fi raportate autorităților competente.

5. REGULI DE APROBARE ȘI MODERARE A MESAJELOR, INCLUSIV A EVALUĂRILOR, A INFORMAȚIILOR DESPRE SALARII ȘI INTERVIURI SAU A ALTOR DATE FURNIZATE DE CĂTRE UTILIZATORI

5.1 Site-ul este menit să fie un punct de reper și de informare pentru cei care sunt în căutarea unui loc de muncă, pentru cei interesați de atmosfera și mediul de lucru din companiile românești, cât și pentru companiile care au ca scop îmbunătățirea relației cu actualii și viitorii angajați.

5.2 Compania este parte neutră în toate discuțiile dintre Utilizatori și/sau Angajatori și nu face anchete în a descoperi autenticitatea conținutului mesajelor (incluzand evaluări, informații despre salarii și interviuri sau alte date furnizate de către Utilizatori), de aceea sunteți obligați să furnizați date reale care pot fi de ajutor și interes pentru toți cei care vizitează Site-ul.

5.3 Site-ul este moderat de o echipa ce analizează mesajele primite prin intermediul Site-ului și aprobă toate mesajele care au aparența că sunt conforme cu acești Termeni. În aceeași măsură, moderatorii Site-ului vor ține cont de următoarele aspecte:

a) Același standard de moderare/aprobare/respingere a mesajelor se aplică pentru toate mesajele primite (incluzând evaluări, informații despre salarii și interviuri sau alte date furnizate de către Utilizatori), indiferent dacă acestea sunt venite de la foști angajați, actuali angajați sau reprezentanți ai Angajatorilor;

b) Informațiile furnizate de către Utilizatori trebuie să fie de interes și să ajute Vizitatorii și/sau Utilizatorii Site-ului;

c) Nu vor fi acceptate spre publicare mesaje generale lipsite de interes pentru Utilizatorii și/sau Vizitatorii Site-ului sau mesaje care nu sunt fundamentate pe argumente (în cazul în care situația impune acest lucru).

5.4 Compania își rezervă dreptul de a nu face publice acele opinii care contravin Termenilor sau pe care le considera dăunătoare, sub orice formă, propriei imagini, partenerilor sau terților, urmând a informa Utilizatorul autor al comentariului despre acest aspect.

5.5 Compania oferă posibilitatea Utilizatorilor și Angajatorilor să combată oficial informațiile care nu sunt conforme cu realitatea prin exercitarea dreptului la replică pe site sau prin informarea reprezentanților Site-ului de îndată.

5.6 Dacă suntem notificați cu privire la încălcări ale legii sau ale unor contracte vom șterge doar acele comentarii și materiale la care sunt prezentate dovezi clare și indubitabile referitoare la încălcările pretinse; în lipsa unor astfel de dovezi, vom respecta dreptul la liberă exprimare a opiniilor Utilizatorilor.

6. LIMITAREA RĂSPUNDERII

6.1 Compania nu garantează acuratețea, corectitudinea sau caracterul actual al informațiilor găzduite pe Site. Dacă se consideră că orice informație găzduită de Site violează drepturile legale ale persoanelor fizice sau juridice în cauză, este necesară semnalarea acestei situații la office@undelucram.ro, împreună cu probe precise și relevante care combat informațiile găzduite.

6.2 Compania nu susține prin publicare părerile exprimate. Site-ul are un rol neutru, de facilitare a accesului publicului la informații despre piața muncii. Ne declinăm orice răspundere (fie pe bază de contract sau pe orice altă bază) care decurge din sau în legătură cu accesul sau utilizarea Site-ului nostru sau oricărui site web cu care este legat, în măsura permisă de legislația în vigoare, cu excepția pierderilor sau daunelor cauzate de fraudă, greșeli intenționate sau neglijență gravă.

6.3 Datele furnizate de Utilizatori la înregistrare nu pot fi puse la dispoziția nimănui decât în cazul în care legea impune acest lucru și cu excepția situațiilor descrise în Politica de prelucrare a datelor cu caracter personal disponibilă aici.

6.4 Site-ul nu va fi întotdeauna disponibil și poate avea anumite erori. Ca atare, vă asumați folosirea acestuia pe riscul dumneavoastră, fără garanții de orice fel din partea Companiei.

6.5 Site-ul poate conține link-uri către site-uri operate de terțe părți, care sunt semnalizate ca atare pentru a putea fi ușor identificate. Includerea pe Site-ul nostru a oricărui link către un site al unui terț nu înseamnă că aprobăm, avizăm sau acceptăm responsabilitatea pentru acest site al unei terțe părți, conținutul sau utilizarea acestuia, sau utilizarea produselor sau serviciilor puse la dispoziție prin acesta. Nu suntem obligați să filtrăm și să monitorizăm și nu am investigat sau monitorizat nici un site al unui terț pentru acuratețea, caracterul complet sau conformitatea cu legislația în vigoare. Nu suntem responsabili pentru eventualele pagube sau pierderi cauzate ca urmare a utilizării de către dumneavoastră a Site-ului sau bazarea pe aceste site-uri ale terților, pe care le folosiți pe propriul risc în condițiile stipulate în aceste site-uri.

6.6 Puteți crea un hyperlink către Site-ul nostru de pe un alt site sau document fără acordul nostru scris în prealabil sub rezerva condițiilor prevăzute în prezenta clauză. Un hyperlink nu implică faptul că aprobăm produsele sau serviciile dumneavoastră sau oricare dintre produsele sau serviciile site-ului pe care inserați link-ul către Site-ul nostru, sau disponibile prin acesta. În măsura în care vom identifica un hyperlink că fiind plasat pe un site care are un conținut ilegal, amenințător, defăimător, obscen, pornografic sau profanator sau care ar putea constitui sau încuraja un comportament care ar putea fi considerat o infracțiune sau o încălcare a oricărei legi sau că, în interpretarea Companiei, dăunează sau poate dăuna intereselor sau reputației Companiei și Site-ului sau firmelor cu care lucrăm (sau produselor și/sau serviciilor noastre și ale acestora), vom apela la soluțiile legale pentru a solicita eliminarea acelui hyperlink din cadrul site-ului care încalcă această clauză.

6.7 Ne rezervăm dreptul de a solicita oricând, la discreția noastră, pentru orice motiv, ca orice link pe care îl creați spre Site-ul nostru de pe un alt site sau document să fie eliminat. În acest caz, vă vom trimite o notificare de încetare pe numele înscris menționat la înregistrarea dumneavoastră a numelui de domeniu a site-ului sau la orice adresă de e-mail furnizată pe site-ul dumneavoastră. Veți avea obligația de a șterge hyperlinkul în maxim 5 zile de la primirea notificării.

7. PROPRIETATE INTELECTUALĂ, MĂRCI COMERCIALE, DREPT DE AUTOR ȘI SOFTWARE

7.1. UNDELUCRAM este o marcă comercială combinată înregistrată, deținută în mod exclusiv de către Companie și nu poate fi folosită decât cu acordul prealabil scris al Companiei.

7.2. Toate drepturile de proprietate intelectuală asupra Site-ului, inclusiv conținutul acestuia, design-ul, conținutul, grafica, logo-urile, imaginile, clipurile audio/video, aparțin în mod exclusiv Companiei.

7.3. Postarea de comentarii și conținut de către dvs. în calitate de Utilizator nu vă acordă niciun drept sau titlu cu privire la Site.

7.4. Toate drepturile de autor privind programele software utilizate pe Site aparțin Companiei, în afară de software de tip open source. Tot conținutul software-ului, elaborarea acestuia și software-ul în totalitate sunt protejate de legile privind dreptul de autor. Orice altă utilizare, inclusiv reproducerea, modificarea, distribuirea, transmiterea, republicarea, afișarea sau executarea conținutului acestui site nu sunt permise fără obținerea consimțământului prealabil scris al Companiei.