BRD - Groupe Societe Generale BRD - Groupe Societe Generale
BRD - Groupe Societe Generale

BRD - Groupe Societe Generale

774 reviews

Internship BRD - Groupe Societe Generale

Internship@BRD îţi propune să exersezi un domeniu specific până la 6 luni, alături de specialişti. Vei înţelege cum se lucrează în domeniul financiar-bancar, ce metode şi proceduri stau în spatele unei relaţii bune cu clienţii şi cum valorizăm oamenii din organizaţia noastră şi încurajăm spiritul de echipă. Pe parcursul proiectului, programul tău va fi flexibil (full-time sau part-time), timp în care vei lucra alături de un mentor care te va îndruma în dezvoltarea carierei tale. Nu va fi simplu, dar promitem ca va merita!

Programul nostru de internship este deschis atat pentru cei care si doresc un start in domeniul IT, cat si in zona bancara, astfel:

• Dacă ești student la o facultate cu profil tehnic si iti doresti sa te alaturi programului nostru, vei lucra indeaproape cu colegii nostri seniori si vei avea sansa sa inveti si sa te dezvolti prin mentorat si contributie la activitati si proiecte interesante. Vei invata despre limbajul de programare și instrumentele folosite în automatizare Python, Selenium, C#, Java, Git, HP-QC, HP-UFT, Jira, Zephyr, precum si care este ciclul de dezvoltare al software-ului, metodologii de testare, ecosistemul aplicațiilor bancare, Agile – Scrum, QA tools: Jira, Zephyr, HP-QC.
  • Pentru studentii la o facultate cu profil economic avem grija sa oferim celor care sunt interesati posibilitatea de a invata cum se pun în practică cunoștințele bancare, să analizezi situațiile financiare ale unei companii, precum și să dobândești noțiuni de analiză financiară, precum și alte lucruri menite să contribuie la dezvoltarea ta profesională, dar și personală!

În BRD lucrăm în mod constant pentru a insufla o cultură a responsabilității și incluziunii, bazată pe valorile și scopul nostru. Gândim în mod original și creăm condițiile care generează inovație. Ne concentrăm energia și talentul pe succesul colectiv, spiritul de echipă fiind un factor cheie în toate procesele.

Plasăm formarea și dezvoltarea personală în centrul strategiei noastre, investind continuu în dezvoltarea abilităților și competențelor. BRD este mereu în căutare de profesioniști pasionați de domeniul bancar, financiar si IT, cărora le place să promoveze schimbarea, care vin cu idei inovatoare și care sunt dornici de autodepășire. Dezvoltarea personală prin formare, feedback și coaching este esențială.

Company statistics