Analist Aplicatii Bancare Administrare Carduri si Numerar - Raiffeisen Bank

Analist Aplicatii Bancare Administrare Carduri si Numerar

Published 19.09.2024 | Expires 03.11.2024

Job description

  • DomainBack office
  • AvailabilityFull-time
  • ExperienceEntry Level
  • Type of contractNedeterminat
  • LocationBucuresti
  • SalaryTo be determined

Candidatul Ideal

  1. Cunostinte PC – avansate ( Microsoft Office, utilitare de tip Query, Power Point )
  2. Limba engleza – nivel avansat
  3. ICBS, Microsoft Office, CMS, Citrix, ARKSIS, regulamente Visa si MasterCard si reglementari nationale privind platile prin carduri
  4. Cunoaste in profunzime produsele/procesele - carduri
  5. Experienta in utilizarea bazelor de date si a limbajelor de programare
  6. Experienta relevanta in domeniul cardurilor

Descrierea jobului

  1. Analizeaza cerintele de schimbare cu componenta operationala referitoare la tranzactiile cu carduri.
  2. Elaboreaza specificatiile functionale pentru dezvoltarea solutiilor operationale care sa raspunda cerintelor de schimbare.
  3. Participa la proiectarea solutiilor operationale impreuna cu initiatorii cerintei, cu Directia IT si echipele de proiect implicate.
  4. Testeaza functionalitatile dezvoltate in aplicatiile operationale carduri.
  5. Asigura suport in implementarea solutiilor operationale.
  6. Participa la activitatea de studiu si analiza a proceselor si aplicatiilor operationale carduri, in vederea identificarii si dezvoltarii de solutii pentru eficientizarea proceselor si prevenirea/controlul riscurilor operationale.
  7. Intretine bazele de date si rutinele dezvoltate intern pentru sustinerea activitatilor operationale.
  8. Elaboreaza instructiunile operationale de lucru pentru utilizatorii sistemelor informatice/aplicatiilor operationale de care raspunde.
  9. Analizeaza procedurile de lucru primite, in vederea asigurarii concordantei dintre fluxurile operationale descrise in acestea si functionalitatile sistemelor informatice si ale aplicatiilor cu componenta operationala gestionate.
  10. Documenteaza si actualizeaza procedurile de lucru/procesele utilizate conform modificarilor survenite
Values
  • Colaborare
  • Responsibilitate
  • Invatare
  • Proactivitate
  • Diversitate
Recruitment process
  • Interviu cu reprezentantul HR
  • Interviu cu managerul direct
  • Test de personalitate
  • Oferta
Raiffeisen Bank

160 active ads

3.63

603 reviews

Career opportunities

Salary package

Work-life balance

Management

Procedures and values

Job criteria

Employee Entry level (< 2 years)
Type of job Full-time
Cities Bucuresti