Area Sales Manager - MoneyGold

Area Sales Manager

Published 20.09.2024 | Expires 04.11.2024

Job description

Ești un lider puternic, inspirat și pregătit pentru provocări prețioase?
Alătură-te echipei noastre în rolul de AREA SALES MANAGER!

       Experiență solida în vânzări servicii si produse, constituie avantaj.

       Cunoștinte aprofundate de vânzări și management strategic;

       Bun negociator, foarte bune abilitați de networking și comunicare;

       Spirit analitic și structurat;

       Proactiv, ambițios;

       Dinamic, cu spirit de inițiativă, deschis provocărilor;

       Team player, ușurință în susținerea și dezvoltarea relațiilor interpersonale;

       Gândire logică, integritate, loialitate;

       Orientare către client;

       Foarte bună orientare spre rezultate, soluții și cu inițiativă;

       Abilități de coordonare a unei echipe;

       Seriozitate, responsabilitate;

       Spirit de organizare și capacitatea de motivare și automotivare;

       Cunostiinte de operare PC (Word, Excel);

       Cunoașterea limbii engleze;

       Disponibilitate pentru deplasări;

       Permis de conducere.

Descrierea jobului

       Coordonarea întregii activități de vânzare servicii din zona alocată.

       Urmărește zilnic activitatea punctelor de lucru, asigurându-se de aplicarea corectă a procedurilor operaționale.

       Efectuează periodic vizite în locațiile existente în portofoliu în vederea obținerii feedback-ului asupra colaborării cu acestea.

       Asigură suportul operațional pentru fiecare unitate din zona sa.

       Urmărește și transmite săptămânal rapoarte către CEO cu performanța fiecărui punct de lucru din zona sa.

       Realizează planuri de acțiune și le implementează în scopul atingerii obiectivelor financiare ale zonei sale.

       Stabilește obiectivele de performanta și evaluează periodic angajații din subordine;

       Participa activ în recrutarea de personal nou. Contribuie la consolidarea echipei sale participând la interviuri și la alegerea candidaților, conform standardelor de pregătire profesionala cerute de companie.

       Monitorizează performanța echipei sale și găsește modalități de motivare a acesteia.

       Este responsabil cu dezvoltarea membrilor echipei și poate face eventuale propuneri de avansare.

       Dezvolta strategii noi de vânzare servicii si produse adaptate cerințelor pieței din zona sa de responsabilitate.

       Se implica activ în rezolvarea situațiilor legate de satisfacția clienților din zona sa de responsabilitate.

       Colectează informații asupra satisfacției clienților, a cerințelor pieței și evoluția concurenței.

       Propune planuri de acțiune în vederea creșterii vânzărilor de servicii si produse în zona alocată.

Beneficii

       Un mediu de lucru dinamic, o echipă super inteligentă și un rol care cu siguranță nu va deveni niciodată o rutină;

       Pachet de beneficii competitiv, în funcție de calificări și nivel de carieră;

       Tichete de masă;

       Reducere angajat conform politicii interne;

       Asigurare medicală privată;

       Pensie privată;

       Discount Samsung 7%, Lensa 15%, produse de skincare www.skinseen.ro  20% si

 ESX – retea de săli de fitness din România

       Acces gratuit la Biblioteca internă;

       Cursuri și training-uri;

       De asemenea, veți avea oportunități excelente de dezvoltare a carierei în cadrul companiei.

MoneyGold

MoneyGold

19 active ads

3.62

13 reviews

Career opportunities

Salary package

Work-life balance

Management

Procedures and values

Job criteria

Employee Senior level (> 5 years)
Type of job Full-time
Cities Suceava, Iasi, Pascani, Targu Neamt, Focsani, Roman, Adjud, Barlad, Piatra Neamt, Botosani, Vaslui