Buyer - Chemicals (Food, Feed, Pharma) - Adecco Romania

Buyer - Chemicals (Food, Feed, Pharma)

Published 07.07.2024 | Expires 04.11.2024

Job description

Client Description:

Adecco Permanent Placement este in cautarea unui Buyer - Chemicals (Food, Feed, Pharma) pentru unul dintre clientii sai, unul dintre cei mai mari distribuitori de chimicale din Bucuresti.

Responsibilities:

Responsabilități:

  • Achiziționarea de produse chimice în cantități mari pentru sectoarele alimentar, furaje și farmaceutic
  • Identificarea și evaluarea furnizorilor potențiali
  • Negocierea contractelor și termenilor de achiziție
  • Gestionarea stocurilor și optimizarea nivelurilor de inventar
  • Asigurarea respectării standardelor de calitate și a bugetelor stabilite

Candidate Profile:

Cerințe:

  • Experiență anterioară în achiziții chimicale 3-5 ani, ideal în domeniul alimentar, furaje sau farmaceutic
  • Abilități solide de negociere și comunicare
  • Diplomă de licență în Managementul Lanțului de Aprovizionare sau domeniu similar
  • Capacitatea de a lucra eficient într-un mediu dinamic

Adecco Romania

182 active ads

3.88

164 reviews

Career opportunities

Salary package

Work-life balance

Management

Procedures and values

Job criteria

Type of job Full-time
Cities Lehliu-Gara