COLLECTION OFFICER - First Bank

COLLECTION OFFICER

Published 12.08.2024 | Expires 26.09.2024

Job description

În First Bank, obiectivul nostru este să oferim cele mai bune soluții financiare, susținute de tehnologie, personalizate de oameni.

În Bucuresti căutăm coleg/ă pentru poziția de Collection Officer!

CERINTE:

  • cunostinte de operare PC;
  • capacitate de relationare si lucru in echipa, initiativa, atentie la detalii, perseverenta, capacitate de comunicare eficienta scris si oral;
  • Abilitatea de a acumula volume mari de informatii in termen scurt;
  • Abilitati de organizare;
  • Abilitati de negociere
  • orientare catre nevoile clientilor (interni/externi).
  • Disponibilitate pentru lucrul in ture

  RESPONSABILITATI & ATRIBUTII

  • contactarea telefonica in vederea recuperarii debitelor restante a clientilor persoane fizice care au intarzieri la plata;
  • informarea acestora in legatura cu modalitatile de plata, scadentele de plata, valoarea debitelor, valoarea ratelor lunare.
  • Identificarea motivelor de neplata si dupa caz, propunerea unei solutii de remediere a situatiei: restructurare, reesalonare a datoriei, angajamente de plata.

  Dacă și tu crezi în The American Way, hai să ne cunoaștem!

First Bank

First Bank

13 active ads

3.40

153 reviews

Career opportunities

Salary package

Work-life balance

Management

Procedures and values

Job criteria

Employee Entry level (< 2 years)
Type of job Full-time
Cities Bucuresti