Contabil Junior - HR DESIGN CONSULTING

Contabil Junior

Published 31.08.2024 | Expires 15.11.2024
Apply

Job description

Ești organizat/ă, atent/ă la detalii și nu te plictisești să lucrezi într-un mediu administrativ, cu volum de muncă variabil dar cu termene de predare?

HR Design recrutează pentru clientul său - o companie românească de furnizare de proiecte integrate și soluții la cheie în domeniul tehnico-medical, din București - un Contabil Junior!

Pentru a-ți desfășura activitatea, e important:

*să ai studii superioare economice, de preferat cu specializare în contabilitate

*să îți placă să lucrezi cu cifre și informații specifice

*să te concentrezi pe task-urile de făcut, astfel încât sa le rezolvi repede și bine

*să respecți procedurile de lucru financiar-contabile și legislația în vigoare

*să ai cunoștințe de operare pe calculator (Ms Office) și în programe de gestiune financiară (SAGA)

Competențele cheie pe care le căutăm:

* ai între 3 și 5 ani experiență în domeniul contabilității/financiar

* ai dorință și disponibilitate către învățare și dezvoltare în acest domeniu

Iată, în mod concret ce vei reuși să faci:

1. înregistrezi documente financiar-contabile în conformitate cu procedurile interne și cu legislația contabilă, financiară și fiscală în vigoare
  2. verifici corectitudinea documentelor primare și/sau a lucrărilor dpdv contabil și fiscal
  3. verifici componența soldurilor conturilor
  4. păstrezi caracterul confidențial al informațiilor la care ai acces

Compania își desfășoară activitatea la sediul situat în zona Bd. Banu Manta, programul de lucru este Luni-Vineri, între 9-18.

Dacă nu mai stai pe gânduri, ne poți transmite CV-ul tău pe adresa de email contact@hrdesignconsulting.ro pentru a intra în procesul de selecție.

Pentru mai multe informații despre prelucrarea datelor personale în cadrul procesului de recrutare, vă rugăm să consultați informarea disponibilă pe site-ul nostru la adresa: https://www.hrdesignconsulting.ro/gdpr/informare-prelucrare-date-pentru-recrutare-personal/

Job criteria

Employee Medium level (2-5 years)
Type of job Full-time
Cities Bucuresti