Contabil Senior - HR DESIGN CONSULTING

Contabil Senior

Published 31.08.2024 | Expires 20.11.2024
Apply

Job description

Ești organizat/ă, atent/ă la detalii și nu te plictisești să lucrezi într-un mediu administrativ, cu volum de muncă variabil dar cu termene de predare?

HR Design recrutează pentru clientul său - o companie românească de furnizare de proiecte integrate și soluții la cheie în domeniul tehnico-medical, din București - un Contabil Senior!

Pentru a-ți desfășura activitatea, e important:

*să ai studii superioare economice, de preferat cu specializare în contabilitate

*să îți placă să lucrezi cu cifre și informații specifice

*să te concentrezi pe task-urile de făcut, astfel încât sa le rezolvi repede și bine

*să respecți procedurile de lucru financiar-contabile și legislația în vigoare

*să ai cunoștințe de operare pe calculator (Ms Office) și în programe de gestiune financiară (SAGA)

Competențele cheie pe care le căutăm:

* ai minim 5 ani experiență într-un rol similar

* ai dorință și disponibilitate către învățare și dezvoltare în acest domeniu

Iată, în mod concret ce vei reuși să faci:

• verifici și înregistrezi zilnic în contabilitate operațiunile desfășurate prin bancă a conturilor în lei și în valută
  • înregistrezi în contabilitate facturile interne de cheltuieli, deconturile de cheltuieli, facturile intracomunitare și de import-export
  • faci punctaj cu clienții și furnizorii la cererea acestora
  • verifici și înregistrezi în contabilitate scăderea din gestiune a stocurilor de mărfuri
  • verifici corectitudinea CMR-urilor înainte de înregistrarea facturilor în contabilitate
  • întocmești declarația INTRASTAT, situația avansurilor de trezorerie și alte situații/rapoarte la solicitarea managementului
  • menții legătura cu administrația fiscală pentru obținerea certificatelor de atestare fiscala și a cazierului fiscal

Compania își desfășoară activitatea la sediul situat în zona Bd. Banu Manta, programul de lucru este Luni-Vineri, între 9-18.

Dacă nu mai stai pe gânduri, ne poți transmite CV-ul tău pe adresa de email contact@hrdesignconsulting.ro pentru a intra în procesul de selecție.

Pentru mai multe informații despre prelucrarea datelor personale în cadrul procesului de recrutare, vă rugăm să consultați informarea disponibilă pe site-ul nostru la adresa: https://www.hrdesignconsulting.ro/gdpr/informare-prelucrare-date-pentru-recrutare-personal/

Job criteria

Employee Senior level (> 5 years)
Type of job Full-time
Cities Bucuresti