Contabil - Consolight Com SRL

Contabil

Published 26.08.2024 | Expires 10.10.2024

Job description

Profilul căutat:

  • Absolvent(ă) de studii superioare, cu diplomă de licență a unei instituții de învățământ superior în domeniul financiar-contabil;
  • Experienta de cel putin 3 ani in domeniu, cuprinzând aspectele activității financiar-contabile;
  • Cunoașterea legislației fiscale, contabilitate financiara și de gestiune, producție și raportare;
  • Cunoștinte bune de operare PC (Windows, Word, Excel);
  • Experiență de lucru într-un soft tip ERP (lucrul în Saga și Senior ERP reprezintă un avantaj)
  • Să aibă capacitate de comunicare interactiva deosebita;
  • Să cunoască legislația în vigoare privind domeniul financiar-contabil;
  • Obiectivitate în aprecierea și analiza situațiilor economice, financiare și sociale, receptivitate, spirit de echipa (sincer, dispus la colaborare);

Responsabilități generale:

  • Asigură evidența contabilă completă, inclusiv închidere balanță și bilanț;
  • Verifică periodic sau ori de câte ori este nevoie fișele contabile; diverse verificări interne;
  • Completează și transmite formulare către Institutul Național de Statistică, BNR, intocmeste declarații;
  • Ține evidența cheltuielilor pe centre de cost și întocmește rapoarte de profitabilitate lunare;
  • Întocmește rapoarte financiare și situații contabile solicitate de conducere;

Beneficii:

  • Salariu motivant, tichete de masa, asigurare de sanatate privata

Locatia: Bld. 1 Decembrie, nr 1G, sector, Bucuresti

Consolight Com SRL

4 active ads

2.61

36 reviews

Career opportunities

Salary package

Work-life balance

Management

Procedures and values

Job criteria

Employee Medium level (2-5 years)
Type of job Full-time
Cities Bucuresti