CORPORATE RELATIONSHIP MANAGER - First Bank

CORPORATE RELATIONSHIP MANAGER

Published 12.08.2024 | Expires 26.09.2024

Job description

În First Bank, obiectivul nostru este să oferim cele mai bune soluții financiare, susținute de tehnologie, personalizate de oameni.

Hai în echipa noastră in rolul de Corporate Relationship Manager in Bucuresti!

Responsabilitati:

  • Consilierea Clientilor Corporate si promovarea produselor bancare destinate acestora;
  • Acordarea suportului clientilor in obtinerea finantarii;
  • Redactarea, impreuna cu analistul de credite, a dosarelor de creditare;
  • Participarea la procesul de analiza a solicitarilor de credite ale Clientilor Corporate si supervizarea colectarii documentelor necesare in procesul de analiza;
  • Monitorizarea relatiilor de creditare existente prin intocmirea de rapoarte si situatii referitoare la clienti;
  • Mentinerea relatiilor cu Clientii Corporate prin propunerea noilor produse / oferte specifice;
  • Reprezentarea bancii in relatiile cu colaboratorii externi sau clientii potentiali.

Cerinte:

  • Absolvent studii economice;
  • Experienta de minim 3 ani in domeniul bancar si experienta anterioara intr-o pozitie similara;
  • Abilitati foarte bune de comunicare, atitudine pozitiva si reale abilitati de convingere a clientilor;
  • Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat, inclusiv a limbajului de specialitate;
  • Orientare spre client si rezultate, perseverenta in atingerea obiectivelor; spirit de echipa si flexibilitate; adaptabilitate, initiativa si creativitate.

Hai în echipa în care fiecare are oportunitatea de a fi pe primul loc!

First Bank

First Bank

13 active ads

3.40

153 reviews

Career opportunities

Salary package

Work-life balance

Management

Procedures and values

Job criteria

Employee Medium level (2-5 years)
Type of job Full-time
Cities Bucuresti