Director Logistica - Adecco Romania

Director Logistica

Published 19.09.2024 | Expires 03.11.2024

Job description

Client Description:

Adecco Resurse Umane recruteaza pentru clientul sau, un distribuitor de top in industria bauturilor, recunoscut pentru angajamentul sau constant fata de excelenta in inovatie, DIRECTOR LOGISTICA-BRASOV

Responsibilities:

Responsabilități Principale:

· Experiență solidă în logistică și distribuție: Candidatul trebuie să aibă o experiență semnificativă în gestionarea operațiunilor logistice, de preferință într-un domeniu similar,cum ar fi distribuția de băuturi.

· Competențe puternice de organizare și planificare: Managerul trebuie să fie capabil să coordoneze eficient operațiuni complexe, incluzând gestionarea stocurilor, planificarea rutelor de livrare și administrarea depozitelor.

· Abilitatea de a lua decizii rapide și bine fundamentate: Într-un mediu dinamic, managerul trebuie să poată lua decizii eficiente și prompte, bazate pe informații precise și relevante.

· Abilități excelente de comunicare și leadership: Un manager de logistică trebuie să fie un lider natural, capabil să își motiveze echipa și să comunice eficient cu toate părțile implicate.

· Orientare către satisfacția clienților: Într-o industrie în care livrarea promptă și în condiții optime este esențială, managerul trebuie să fie concentrat pe nevoile și așteptările clienților.

· Competențe tehnologice avansate: Familiaritatea cu software-uri de logistică și alte tehnologii specifice industriei poate optimiza procesele și crește eficiența operațională.

· Viziune strategică: Managerul trebuie să aibă capacitatea de a dezvolta strategii pe termen lung pentru îmbunătățirea proceselor și pentru a răspunde eficient provocărilor.

· Rezistență la stres și adaptabilitate: Capacitatea de a rămâne calm și eficient în situații de criză este esențială într-un domeniu atât de dinamic și provocator.

· Orientare către atingerea rezultatelor: Candidatul trebuie să fie focalizat pe îndeplinirea obiectivelor și a indicatorilor de performanță, asigurând rezultate optime pentru companie.

· Integritate și etică profesională: Managerul trebuie să demonstreze un comportament etic ireproșabil, acționând în interesul companiei și al angajaților săi

Candidate Profile:

Min 5 ani experienta in fluxuri de aprovizionare, stocuri, procese de transport, depozitare și distribuție.

Capacitatea de a coordona echipe, de a delega eficient sarcini

Abilități excelente de comunicare pentru a lucra eficient cu diverse departamente

Experiență în construirea și menținerea relațiilor de afaceri cu parteneri din lanțul de aprovizionare.

Permis categoria B

Adecco Romania

182 active ads

3.88

164 reviews

Career opportunities

Salary package

Work-life balance

Management

Procedures and values

Job criteria

Type of job Full-time
Cities Brasov