Dispecer Transport - Adecco Romania

Dispecer Transport

Published 13.06.2024 | Expires 04.11.2024

Job description

Client Description:

Adecco angajeaza Dispecer Transport.

Responsibilities:

Program: Luni-Vineri 09:00-17:00

Profil :

  • persoana dinamica
  • spirit proactiv
  • experienta in activitatea de forwarding minim 2 ani
  • experienta in activitatea de transport LTL, FTL
  • cunoasterea pietei de transport international
  • organizat, atent la detalii, rezistent la stres, ordonat, punctual
  • abilitati de comunicare
  • capacitate de organizare a propriilor activitati,
  • atentie sporita la detalii - cunostinte operare PC
  • limba engleza nivel mediu minim, cunoasterea si altor limbi straine constituie avantaj

Descrierea jobului

  1. Proceseaza si intocmeste comenzi de transport
  2. Comunicarea detaliilor in ceea ce priveste incarcarea/descarcarea
  3. Ghidarea si urmarirea masinilor: incarcate/ descarcate
  4. Intocmirea si verificarea documentatiei specifice activitatii de transport
  5. Informarea/contactarea clientilor in legatura cu transportul;
  6. Inregistrarea in sistemul informatic a curselor efectuate/de efectuat.

Beneficii: -Lucrul intr-o echipa tanara

        -Posibilitatea de a acumula experiență în domeniul transportului international

               -Activitate dinamică, cu punerea în valoare a potențialului personal

Activitatea se va desfasura la punctul de lucru din Timisora.

Candidate Profile:

Adecco Romania

182 active ads

3.88

164 reviews

Career opportunities

Salary package

Work-life balance

Management

Procedures and values

Job criteria

Type of job Full-time
Cities Timisoara