Electrician - BAT Romania

Electrician

Published 18.09.2024 | Expires 03.11.2024

Job description

Bat evolueaza continuu – ca nici o alta organizatie.

Pentru a ne îndeplini misiunea asumată, căutăm colegi care împărtășesc aceleași valori ca noi. Te așteptăm alături de noi în călătoria noastră de transformare.

Responsabilitati principale:

  • Executa manevre de punere/scoatere in/din functiune a echipamentelor electrice pentru a asigura eficient utilitatile si serviciile necesare proceselor de productie;
  • Opereaza echipamentele si efectueaza reglajele instalatiilor pentru a obtine parametrii de proces;
  • Remediaza defectiunile aparute la echipamentele din aria de responsabilitate pentru a asigura functionarea lor in parametrii stabiliti;
  • Monitorizare periodica (inclusiv termografii ale tablourilor electrice) a tuturor echipamentelor electrice din aria de responsabilitate;
  • Inregistreaza consumurile de energie electrica din fabrica;
  • Preia si analizeaza informatiile furnizate in cadrul programului de intretinere predictiva (termografii tablouri de distributie) pe parte electrica si agreaza planul de actiune cu seful direct pentru eliminarea supraincalzirilor aparute in tabloul de distributie

 Cerinte esentiale:

  • Liceu industrial cu profil electric sau electronic;
  • Minim trei ani experienta în aplicatii industriale;
  • Cunostinte / experienta Frigotehnist

Beneficii:

  • Salariu de baza atractiv la care se adauga sporuri corespunzatoare programului de lucru si ore suplimentare platite dublu;
  • Tichete de masa;
  • Tichete de vacanta;
  • Transport: asigurat de companie pe rutele din interiorul municipiului Ploiesti si decontat pentru cei ce locuiesc in afara orasului;
  • Bonus anual;
  • Bonus pentru rezultate deosebite
  • Revizuire anuala de salariu in functie de performanta;
  • Bonusuri de Paste si de Craciun;
  • Servicii medicale private pentru angajat si 3 dependenti;
  • Plan Pensie privata - Pilonul III
  • Abonament 7card pentru activitati sportive.

NOI SUNTEM BAT

La BAT suntem dedicați scopului nostru de a crea un viitor mai bun – A Better Tomorrow™. Este obiectivul care ne motivează și care susține pasiunea noastră pentru inovație. Descoperă oportunitățile oferite de BAT.

  • Angajator de Top la nivel global, cu peste 50.000 de angajați în 175 de piețe
  • Branduri comercializate în peste 200 de țări, fabricate în 44 de fabrici din 42 de țări
  • Capabilități de inovare în noile noastre CentreTechnologice dezvoltate în 4 locații strategice
  • Câștigător al premiilor “Lider în Diversitate” din partea Financial Times și “International Women’s Day Best Practice”
  • Câștigător al premiului “Seal Award” – una dintre cele mai sustenabile 50 de companii

APARTENENȚĂ, REUȘITĂ, COLABORARE

Colaborarea, diversitatea și munca în echipă stau la baza a tot ceea ce facem aici, la BAT. Prin colaborarea cu colegi din medii diferite devenim mai puternici și mai bine pregătiți pentru a ne îndeplini obiectivele de afaceri. Te așteptăm în echipă să facem diferența împreună!

BAT Romania

BAT Romania

38 active ads

3.74

580 reviews

Career opportunities

Salary package

Work-life balance

Management

Procedures and values

Job criteria

Type of job Full-time
Cities Ploiesti