ERP & Business Application Manager - Stockday

ERP & Business Application Manager

Published 16.10.2024 | Expires 15.11.2024

Job description

Coordonator, manager de echipă și SME pentru echipele care gestionează sistemul ERP și landscape-ul aplicațiilor de business. Stabilește strategia și viziunea pentru domeniile IT și supraveghează o echipă de specialiști în tehnologie care gestionează sistemele și aplicațiile interne ale organizației..

RESPONSABILITATI

  • Definirea și implementarea strategiei și viziunii pentru sistemul ERP și landscape-ul de aplicații de business.
  • Colaborarea cu echipele de business și IT pentru a se alinia la strategia și viziunea mai largă a companiei.
  • Planificarea bugetelor și gestionarea operațiunilor și investițiilor în limitele unor cheltuieli gestionate efficient
  • Asigurarea funcționării corecte a sistemelor ERP și a aplicațiilor de business și contribuirea la buna funcționare a business-ului.
  • Oferirea de feedback la timp membrilor echipei privind performanța, atitudinea și abordarea lor profesională.
  • Gestionarea bugetării proiectelor și asistarea membrilor echipei în gestionarea riscurilor și planificării proiectelor.
  • Asignarea responsabilităților și monitorizarea operațiunilor și progresului proiectelor, asigurânduse etapele și obiectivele proiectului și echipei sunt atinse.
  • Coordonarea și prioritizarea muncii bazate pe proiecte și incidente pentru furnizorii de servicii externi, aliniindu-se cu membrii echipei
  • Gestioneaza în mod proactiv schimbările în domeniul de aplicare al proiectului, identifica potențiale problemele și defineste planuri de urgență și limiteaza impactul.
  • Conducerea implementării de procese complexe de business, care fie aliniate cu configurația ERP curentă sau în schimbare.
  • Backup pentru membrii echipei.

CERINTE

  • Studii universitare, de preferat tehnice
  • Minim 4 ani intr-o pozitie similara.
  • Foarte bune abilitati de a oferi feedback clar și constructiv.
  • Foarte bune abilitati de a construi relații pozitive și constructive atât cu colegii direcți cât și cu stakeholders din business.
  • Confort în gestionarea ambiguității și incertitudinii.
  • Foarte bune abilitati de organizare si delegare
  • Foarte bune abilitati de comunicare si relationare.

Experienta tehnica si profesionala necesara

  • Peste 4 ani de cunoștințe funcționale în sisteme SAP R/3 sau S/4 HANA cu module FI, SD și MM
  • Peste 3 ani de experiență în planificarea, analizarea, proiectarea, testarea și documentarea proceselor de business în cadrul sistemelor SAP ERP
  • Peste 2 ani de experiență în managementul proiectelor
  • Experiență dovedită în conturarea și/sau sprijinirea strategiei și viziunii unei echipe pe baza nevoilor IT și de business
  • Cunstinte bune de Ms Office, in special excel.

Expertiza tehnica si profesionala de preferat (nice to have)

  • Experiență în dezvoltarea de aplicații low-code în cadrul Microsoft Power Platform, sau experiență similară de dezvoltare a aplicațiilor
  • Cunoștințe de bază despre componentele infrastructurii IT (sisteme de operare, rețele, baze de date, etc)
  • Competențe intermediare în programarea Excel VBA

CV-urile se pot trimite pe adresa de email hrconnect@stockday.ro

Doar persoanele selectate vor fi contactate. În cazul în care profilul tău se potrivește cu rolul disponibil, te vom invita la un interviu.

Stockday

Stockday

1 active ad

4.50

2 reviews

Career opportunities

Salary package

Work-life balance

Management

Procedures and values

Job criteria

Employee Senior level (> 5 years)
Type of job Full-time
Cities Remote
Foreign languages English