Field Service Engineer / Technician - București, Cluj - HR DESIGN CONSULTING

Field Service Engineer / Technician - București, Cluj

Published 31.08.2024 | Expires 31.10.2024
Apply

Job description

Îți place munca de teren și în echipă, într-un mediu în care te poți dezvolta profesional?

HR Design recrutează pentru clientul său - o companie multinațională, unul din cei mai mari furnizori de sisteme de instalații frigorifice industriale pentru sectorul alimentar, al băuturilor și farmaceutic - un Field Service Engineer/Technician în București și în Cluj!

Pentru a-ți desfășura activitatea, e important:

* să ai studii de specialitate (Mecanică/Instalații frigorifice), medii sau superioare

* să îți placă să lucrezi cu colegii, împărțind responsabilitățile

* să îți placă să rezolvi probleme și să eviți apariția lor

* să îți duci la îndeplinire munca în mod structurat, pe pași

* să ai atenție la detalii și la activitățile zilnice

* să ai carnet de conducere categoria B de cel puțin 3 ani și disponibilitate pentru deplasări

* să ai cel puțin 2 ani experiență în domeniul tehnic (mecanic/electric)

Iată, în mod concret ce vei reuși să faci:

1. activități de teren:
    • punere în funcțiune echipamente și instalații frigorifice, produse de companie
    • întreținere preventivă și/sau corectivă a bazei instalate de echipamente
    • intervenții/activități de service, la solicitarea Beneficiarului
    • menținerea unei ținute îngrijite și profesionale în timpul programului de lucru și la întâlnirile cu clienții sau partenerii de afaceri, acționând ca un ambasador al companiei, reflectând valorile și standardele acesteia prin comportament, atitudine și prezentare personală
  2. activități de birou:
    • elaborare de rapoarte de activitate, necesar de piese de schimb
    • activități de dezvoltare profesională - participare la cursuri, întâlniri și discuții tehnice pentru acumularea de cunoștințe, la nivel individual și de echipă
    • diverse activități administrative/organizatorice
    • colaborarea eficientă cu diferite departamente pentru a asigura integrarea și implementarea corespunzătoare a sarcinilor de lucru

Compania oferă un pachet salarial și de beneficii cuprinzător și competitiv, conceput să recompenseze performanța, ale cărui detalii vor fi prezentate în cadrul interviului.

Dacă nu mai stai pe gânduri, ne poți transmite CV-ul tău pe adresa de email contact@hrdesignconsulting.ro pentru a intra în procesul de selecție.

Pentru mai multe informații despre prelucrarea datelor personale în cadrul procesului de recrutare, vă rugăm să consultați informarea disponibilă pe site-ul nostru la adresa: https://www.hrdesignconsulting.ro/gdpr/informare-prelucrare-date-pentru-recrutare-personal/

Job criteria

Employee Medium level (2-5 years)
Type of job Full-time
Cities Bucuresti