Financial analyst - Cemacon SA

Financial analyst

Published 16.09.2024 | Expires 31.10.2024
Apply

Job description

Ce ne dorim de la candidatul nostru:

• Studii superioare în domeniul financiar/ economic-contabil;
  • Experiență de minim 3 ani pe o poziție similară sau experiență relevantă în domeniul economic/financiar, controlling, raportare financiară, analiză financiară;
  • Experiența în audit financiar este un plus; Cunoștințe solide de utilizare MS Excel;
  • Cunoștințe de instrumente Business Intelligence- POWER BI;

Daca ai:

• Abilități de comunicare și relaționare;
  • Aptitudini de organizare și structurare;
  • Spirit analitic și atenție la detalii;
  • Capacitate de sinteză și adaptabilitate;

Ce vei face în noul tau job:

• Vei oferi suport în construcția bugetară;
  • Vei verifica periodic execuția bugetară;
  • Vei ︁întocmi analize de previziune financiară;
  • Vei realiza optimizări și propune soluții de eficientizare a costurilor și proceselor;
  • Vei realiza analize de cost, profitabilitate și de oportunitate pentru diferite proiecte;
  • Vei întocmi rapoarte și analize pentru închiderea trimestrială, semestrială și anuală;

Pachet oferit:

• Pachet salarial ofertant, compus din salariu fix motivant,
  • Bonus de performanta;
  • Tichete de masa,
  • Prime de Paste si de Craciun;
  • Prime conform Contractului Colectiv de Munca;
  • Asigurare de sanatate;
  • Integrare rapida si placuta intr-o echipa de profesionisti dedicati si motivati;
  • Oportunitati de dezvoltare profesionala in cadrul Grupului;

Descrierea companiei

CEMACON este cel mai mare producător de blocuri ceramice cu capital românesc, o organizație antreprenorială al cărei acționar majoritar este Pavăl Holding. În 2023, compania noastră a fost lider pe piața de blocuri ceramice și a primit certificarea ”Best Managed Companies 2023”. De 55 de ani, compania noastră îmbină armonios expertiza și inovația, oferind produse 100% naturale și soluții de zidărie cu performanță energetică superioară. Iar începând cu anul 2023 produce, într-o fabrică unică în România, cărămidă aparentă, un produs destinat esteticii fațadelor.

La CEMACON înțelegem importanța datelor tale cu caracter personal, motiv pentru care te încurajăm să accesezi www.cemacon.ro și să citești “Politica de confidențialitate” privind drepturile cu privire la datele pe care ni le incredinteazezi aplicând la un rol care te interesează.

Cemacon SA

Cemacon SA