INGINER OFERTARE - Bucuresti - HR DESIGN CONSULTING

INGINER OFERTARE - Bucuresti

Published 31.08.2024 | Expires 28.10.2024
Apply

Job description

Îți place să găsești soluții specifice, să le comunici și să vezi cum se implementează?

HR Design recrutează pentru clientul său - o companie românească de furnizare de proiecte integrate și soluții la cheie în domeniul tehnico-medical, din București - un Inginer Ofertare!

Pentru a-ți desfășura activitatea, e important:

* să ai studii superioare tehnice în domeniile mecanic, electric sau al instalațiilor de construcții

* să ai experiență în elaborarea de soluții tehnico-financiare în procesul de ofertare

* să îți placă să știi ce ai de făcut și să iei decizii pentru atingerea rezultatelor

* să nu te plictisești când ai de gestionat multe informații specifice și cifre

* să te preocupe îndeplinirea sarcinilor de lucru, precum și dezvoltarea ta profesională

* să lucrezi cu ușurință în AutoCAD, programe de devize, MS Visio și MS Project

* să ai minime cunoștințe de BMS (Building Management System)

Iată, în mod concret ce vei reuși să faci:

1. Realizezi oferte tehnic-comerciale și ocazional asiguri suportul tehnic în execuția proiectului
  2. Analizezi cererile de ofertă, caietele de sarcini sau proiectele tehnice în baza cărora se realizează oferta
  3. Întocmești dosarul tehnic al ofertei (inclusiv proiectarea soluției, atunci când este cazul) conform Caietului de Sarcini (inclusiv fișe tehnice, declarații de conformitate, certificate de garanție, planul calității etc.)
  4. Redactezi memoriul tehnic (documentația ofertei inclusiv desenele tehnice)
  5. Identifici materialele și echipamentele care vor fi ofertate (caracteristici tehnice, cantități, perioadă garanție)
  6. Prezinți spre aprobarea managementului calculația costurilor soluției adoptate (echipamente și servicii)
  7. Vizionezi amplasamentul viitoarei lucrări în vederea identificării tuturor elementelor necesare ofertării

Dacă nu mai stai pe gânduri, ne poți transmite CV-ul tău pe adresa de email contact@hrdesignconsulting.ro pentru a intra în procesul de selecție.

Pentru mai multe informații despre prelucrarea datelor personale în cadrul procesului de recrutare, vă rugăm să consultați informarea disponibilă pe site-ul nostru la adresa: https://www.hrdesignconsulting.ro/gdpr/informare-prelucrare-date-pentru-recrutare-personal/

Job criteria

Employee Senior level (> 5 years)
Type of job Full-time
Cities Bucuresti