Inginer Proces- Metal Technology - Adecco Romania

Inginer Proces- Metal Technology

Published 28.08.2024 | Expires 04.11.2024

Job description

Client Description:

Dacă ești o persoană responsabilă care dorește sa facă parte dintr-o echipa dinamică care își desfășoară activitatea într-un mediu multinațional, te rugăm să aplici la acest job.

Responsibilities:

•  Colaborare pe proiecte de inovare, tehnologie și organizare în cadrul și în afara zonei de specialitate;
  •   Planificați și implementați sisteme și procese de producție pentru produsele existente și noi în fabricile clientului pentru a fi deservite la nivel mondial, în cooperare cu toate departamentele relevante;
  •   Colaborarea la proiecte în cadrul grupului și, dacă este necesar, în cadrul departamentului;
  •   Recunoașterea, adaptarea și implementarea inovațiilor;
  •   Contribuirea la dezvoltarea continuă a proceselor de producție (state of the art) și a standardelor;
  •  Participarea la managementul proiectelor legate de produs și proces în ceea ce privește „Simultaneous Engineering Process”;
  •   Sprijină si acordă expertiză tehnică în ariile de responsabilitate (Linii Automate, Crimpare, Sudură, Debitare, Înșurubare, etc);
  •   Pornirea și configurarea echipamentelor de producție pentru produse noi.

Candidate Profile:

•  Studii Universitare în domeniul Tehnic;
  •  De preferat minim 2 ani experiență pe un post similar;
  •  Cunoștințe prelucrări metalice , Studiul Materialelor, Rezistența Materialelor , Tratamente Termice;
  •  Cunoștințe cu privire la validarea procesului, MFU/PFU;
  •  Capabil să anticipeze riscurile și să propună planuri practice pentru a le atenua;
  •  Abilități excelente de rezolvare a problemelor și de depanare a echipamentelor/proceselor.

Adecco Romania

Adecco Romania