INGINER (PROIECTANT) INSTALATII TEHNOLOGICE - Timisoara - HR DESIGN CONSULTING

INGINER (PROIECTANT) INSTALATII TEHNOLOGICE - Timisoara

Published 31.08.2024 | Expires 28.10.2024
Apply

Job description

Îți place să duci lucrurile la bun sfârșit, cât mai repede și bine?

HR Design recrutează pentru clientul său - cel mai mare integrator în domeniul tratării apei potabile și industriale, cu servicii de proiectare a întregului proces și a întregii stații de tratare a apei, servicii de mentenanță, execuție și project management pe șantier - un Inginer (Proiectant) Instalații Tehnologice în Timișoara!

Pentru a-ți desfășura activitatea, e important:

* să ai studii tehnice (hidraulică, mecanică, mecanica fluidelor)

* să îți placă să lucrezi cu cifre și informații specifice

* să te concentrezi pe task-urile de făcut, astfel încât sa le rezolvi repede și bine

* să respecți reglementările legale/normele în întocmirea proiectelor

Competențele cheie pe care le căutăm:

* ai cel puțin 5 ani experiență în industrie/rol similar

* cunoști foarte bine și ai lucrat cu AutoCAD 2D/3D

* ai experiență practică de lucru în proiecte de tip FIDIC

Iată, în mod concret ce vei reuși să faci:

1/ ești parte a echipei responsabilă pentru proiectarea de soluții edilitare - stații de pompare sau de distribuție a apei

2/ ești responsabil pentru proiectarea instalațiilor tehnologice pentru soluții personalizate de tratarea apei, precum cele menționate anterior

3/ realizezi atât partea desenată a proiectelor cât și partea scrisă a acestora - memorii tehnice

4/ asiguri suport pentru implementarea și pentru mentenanța soluțiilor proiectate; întocmești dispoziții de șantier

5/ faci calcule de dimensionare a instalațiilor alese

6/ realizezi extrasul de materiale (fără a fi neapărat necesar să întocmești și devizele de lucrări)

Dacă nu mai stai pe gânduri, ne poți transmite CV-ul tău pe adresa de email contact@hrdesignconsulting.ro pentru a intra în procesul de selecție.

Pentru mai multe informații despre prelucrarea datelor personale în cadrul procesului de recrutare, vă rugăm să consultați informarea disponibilă pe site-ul nostru la adresa: https://www.hrdesignconsulting.ro/gdpr/informare-prelucrare-date-pentru-recrutare-personal/

Job criteria

Employee Senior level (> 5 years)
Type of job Full-time
Cities Timisoara