Manager Proiect Managementul Proiectelor - Raiffeisen Bank

Manager Proiect Managementul Proiectelor

Published 20.08.2024 | Expires 04.11.2024

Job description

  • Domain
  • AvailabilityFull-time
  • ExperienceSenior Level
  • Type of contractNedeterminat
  • LocationBucuresti
  • SalaryTo be determined

Responsabilitati:

Este responsabil de livrarea in timp, scop, buget si la standardele de calitateasteptate a tuturorcomponentelor din cadrulfluxurilor scurtesi proiectelor asignate

Elaboreazasi intretine un plan de proiect in care sunt incluse etapelesi activitatilenecesare derulariiproiectului, interdependenteledintre acestea, resursele umaneresponsabile de indeplinireaactivitatilorplanului, precum si termenelelimita de respectat in vederea realizariiscopului proiectului

Definestenecesarul de capacitate aferent proiectuluiasignat, semnaleazanecesarul de resursesuplimentare.

Coordoneaza, monitorizeazasi motiveazamembrii echipei de proiect in vedereaindepliniriiresponsabilitatiiasignate acestora

Coordoneazasi contribuie la livrarea componentelor unuiproiect asignat, in vederea atingeriiobiectivelor de business, prin colaborareadirecta cu ownerii de Business si cu altedepartamente din banca

Coordoneazaactivitatile de analiza, design solutie, dezvoltare, testare, elaborare plan de promovare in productie, comunicare promovare, colectare siremediere incidenteaparute in PIR , inchidere proiect

Monitorizeazaderularea contractelorincheiate in cadrulproiectului pe durata de viata a proiectului; verifica furnizarealivrabilelorsi respectareatermenelor agreate, propune aplicareapenalizarilor in cazul nerespectariiclauzelor contractuale

Este responsabil de executia bugetara, efectueaza requesturilesi receptiile cu privire la bunurisi serviciiprimite in scopulinitierii procesului de plata

Identificatoate interdependenteleintre livrabileleproiectului sipropune solutii alternative atunci candacestea pot afectascopul sautermenele proiectului

Identificasi rezolvariscurile sauproblemele aparute in cadrul proiectului, mediaza conflictelesi faciliteazaobtinerea deciziilor

Experienta si cunostinte cheie:

Studiiuniversitaretehnice saueconomice sauexperienta de muncarelevanta

Cunostinte MS Office (Word, PowerPoint, Excel -avansat), JIRA, Confluence

Limbaengleza –avansat

Certificari PMP/PMI ACP reprezinta un plus

3 sau mai multi ani experienta in project management sau functii implicate in activitati de project management

Time Management

Raiffeisen Bank

160 active ads

3.63

603 reviews

Career opportunities

Salary package

Work-life balance

Management

Procedures and values

Job criteria

Employee Senior level (> 5 years)
Type of job Full-time
Cities Bucuresti