Ofiter Monitorizare KYC Retail - Raiffeisen Bank

Ofiter Monitorizare KYC Retail

Published 06.09.2024 | Expires 04.11.2024

Job description

  • DomainBack office
  • AvailabilityFull-time
  • ExperienceMid Level
  • Type of contractNedeterminat
  • LocationBucuresti
  • SalaryTo be determined

Candidatul ideal

Minimum 2 ani in domeniul bancar, in zone relevante pentru natura postului (segment, conformitate, KYC);

Activitate in aria AML prezinta ︈︋︈︌︅︌︅︈​︂︆︄︃​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎un avantaj;

Studii superioare (profil economic sau juridic);

Cunostinte PC – MS Office;

Politici, norme si reglementari bancare generale, cu accent pe cunoasterea clientelei, prevenirea si combaterea spalarii banilor si finantarii terorismului;

Persoana cu spirit analitic, cu atentie la detalii si o gandire logica;

Limba engleza mediu.

Descrierea jobului

Analizeaza clientii ale caror tranzactii nu corespund cu profilul acestora si initiaza actiunile care se impun: inchidere relatie sau monitorizare ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁accentuata a relatiei de business. In cadrul acestui proces decide daca este necesara solicitarea de informatii si documente justificative si formuleaza solicitari in acest sens departamentului responsabil cu contactarea clientului, ulterior, in urma primirii le analizeaza si decide daca sunt in concordanta cu solicitarile. In cazul in care decizia este de inchidere a relatiei, initiaza actiunea propriu-zisa de inchidere, cu implicarea zonelor care au responsabilitati in acest sens;

Efectueaza verificari periodice asupra clientilor pentru care s-a decis ca este necesara monitorizarea tranzactiilor;

Efectueaza verificari pe diferite tipologii de clienti in functie de proiectele aflate in derulare.

Values
  • Colaborare
  • Responsibilitate
  • Invatare
  • Proactivitate
  • Diversitate
Perks
  • Tichete de masa
  • Al 13-lea salariu
  • Munca de acasa
  • Pensie privata
  • Asigurare de sanatate
Recruitment process
  • Interviu cu reprezentantul HR
  • Interviu cu managerul direct
  • Test de personalitate
  • Oferta
Raiffeisen Bank

160 active ads

3.63

603 reviews

Career opportunities

Salary package

Work-life balance

Management

Procedures and values

Job criteria

Employee Medium level (2-5 years)
Type of job Full-time
Cities Bucuresti