Operator la fabricarea detergentilor - Procter & Gamble

Job description

Job Location
Urlati

Job Description

Doresti sa lucrezi pentru o companie multinationala de renume, unde siguranta angajatilor este intotdeauna prioritatea principala, iar mediul de lucru este unul propice dezvoltarii profesionale?

Avem un post disponibil special pentru tine!

Descrierea rolului:

Lucrand ca operator in P&G, vei avea ca responsabilitati principale operarea fara supervizare a echipamentelor din zona ta de lucru, controlul vizual al instalatiilor de productie si participare activa la mentenanta acestora.

Cerinte:

• Sa opereze fara supervizare toate echipamentele din Departamentul Productie conform procedurilor de lucru valabile in departament, respectiv in Fabrica Urlati, pe care a fost instruit.
  • Sa opereze echipamentul de producere si ambalare capsule in parametrii normali de productie, sa se asigure ca produsele (capsulele) sunt corespunzatoare productiei cerute de plan si sunt conforme cu standardele de calitate.
  • Sa sa interpreteze alarmele de productie si sa intervina in cazul unei opriri neplanificate.
  • Sa manipuleze transpaleta conform procedurii in vigoare pentru alimentare cu materii prime a liniilor de productie;
  • Sa manipuleze carut depozitare componente inlocuibile conform procedurilor de schimbare a sortimentelor pe linie;
  • Sa manipuleze carut depozitare etichete;
  • Sa manipuleze macara folie palet pentru alimentare masina de infoliat, conform procedurii in vigoare;
  • Sa poata contribui activ la imbunatatirea procesului, conform procedurii generale de lucru a sistemului de munca integrat.
  • Sa opereze fara supervizare calculatorul liniei, si sisteme de gestiune si inregistrare date.
  • Sa intretina si sa curete toate echipamentele din departamentul Productie conform sistemului Detergenti SA (P&G), documentand interventiile si rezultatele acestora in sistemul Curatare Inspectie Lubrifiere.
  • Sa realizeze mentenanta echipamentelor din departamentul productie conform sistemului Detergenti SA (P&G) de Mentenanta Progresiva, documentand interventiile si rezultatele acestora in sistemul SAP Mentenanta Progresiva sau similare.
  • Sa faca controlul vizual al instalatiilor pe care le deserveste, sa verifice si sa noteze parametrii de functionare ai instalatiei.

Job Qualifications

Candidatul ideal trebuie sa aiba:

• Sa cunoasca limba engleza la nivel minim - conversational
  • Să aibă cel puțin studii medii absolvite.
  • Să aibă o atitudine pozitivă și să fie capabil să lucreze eficient într-un mediu de echipă.
  • Să fie flexibil și deschis să lucreze într-un program de lucru in 3 schimburi.
  • Să aibă cunoștințe de bază în utilizarea computerului și a programelor Microsoft Office, cum ar fi Word și Excel.
  • Să aibă abilități de comunicare în limba engleză, cel puțin la un nivel minim sau conversational.
  • Să aibă abilități solide de organizare și planificare, fiind capabil să gestioneze eficient sarcinile de lucru și să respecte termenele limită.

Beneficii oferite:

• Posibilitatea de a activa într-un mediu de lucru profesionist și dinamic:
  • Posibilități pentru dezvoltarea carierei într-o companie solidă. Vei avea acces la programe de dezvoltare profesională și oportunități de învățare continuă.
  • Posibilități de promovare în cadrul companiei.
  • Oferim un pachet salarial competitiv, incluzând un salariu motivant, al 13-lea salariu și o primă pentru a vă bucura de o vacanță liniștită.
  • Oferim acces la asigurare medicală privată, care acoperă diferite servicii medicale și vă oferă asistență în caz de nevoie.
  • Compania suportă parțial cheltuielile pentru serviciile stomatologice și activitățile sportive, promovând astfel sănătatea și bunăstarea angajaților.
  • Oferim transport gratuit pentru angajații noștri din Ploiești, Ceptura și localitățile învecinate, asigurându-ne că ajungeți în mod convenabil și în siguranță la locul de muncă.
  • Beneficiați de tichete de masă, în valoare de 40 lei / zi lucrătoare (între 800 si 920 lei / luna).
  • Acces la cantina noastră privată, cu tarife subvenționate
  • Posibilitatea de a achiziționa acțiuni P&G listate la Bursa de Valori din New York pentru a participa la profiturile companiei, iar compania va acoperi o parte din investiții.
  • Program de asistență pentru angajați - consultanță confidențială de specialitate și suport specializat în orice problemă legată de muncă, bunăstare, emoțională, financiară, fizică sau familială.

Despre noi

Fabrica P&G din Urlați și-a deschis porțile în anul 2010, iar aici sunt produse mărci de renume precum Pantene și Head&Shoulders. Începând cu anul 2021, P&G a deschis o a doua fabrică în Urlați, fabrica ce produce capsule de detergent Ariel pods. Această fabrică este într-o continuă expansiune așa că oportunitățile nu vor întarzia să apară.

P&G este o companie cu o istorie de peste 180 de ani, pornind de la o simplă afacere de săpun și lumânări. Astăzi, suntem una dintre cele mai mari companii de bunuri de larg consum din lume și adăpostim mărci iconice și de încredere mărci iconice și de încredere care fac viața puțin mai ușoară în moduri mici, dar semnificative.

Portofoliul nostru cuprinde mărci recunoscute la nivel mondial și creștem cei mai buni lideri de afaceri din industrie. Servim consumatorii din întreaga lume cu unul dintre cele mai puternice portofolii de mărci de calitate și de lider, inclusiv Always, Ariel, Gillette, Head & Shoulders, Herbal Essences, Oral-B, Pampers, Pantene, Tampax și multe altele. Suntem prezenți în aproximativ 70 de țări, contribuind la îmbunătățirea vieților oamenilor prin produsele și soluțiile noastre inovatoare.

La P&G, promovăm egalitatea de șanse și valorizăm diversitatea în cadrul companiei noastre. Nu facem discriminare pe criterii de rasă, religie, culoare, origine națională, orientare sexuală, vârstă, stare civilă, statut de veteran sau handicap. Suntem angajați să creăm un mediu de lucru incluziv și respectuos, în care fiecare individ să se simtă valorizat și să-și poată aduce contribuția în mod autentic.

Pentru a afla mai multe despre P&G și despre valorile noastre, puteți vizita website-ul nostru la adresa http://www.pg.com .

Job Schedule
Full time

Job Number
R000114698

Job Segmentation
Plant Technicians (Job Segmentation)

Procter & Gamble

Procter & Gamble