Operator procesare date - Evolve Today

Operator procesare date

Published 12.08.2024 | Expires 26.09.2024

Job description

Pentru partenerul nostru - o companie din domeniul brokerajului bancar ce activează de 10 ani in aceasta industrie si care face parte din Asociatia Romana a Brokerilor de Credite, cautam un Operator procesare date.

Activitatea se desfasoara de la sediul companiei, aflat intr-o locație exclusivistă in zona Piața Victoriei.

Responsabilitati:

  • Preluarea solicitarilor clientilor, si procesarea documentelor cu atenție, in functie de nеvoile acestora, in matеrie de servicii finаnciаr-bancаre.
  • Colectarea si verificarea tuturor documentelor necesare in vederea intocmirii dosarului de credit, asigurandu-se ca sunt îndeplinite toate condițiile pentru acordarea unui credit clientului, in conformitate cu normele si procedurile bancilor partenere;
  • Pastrarea legăturii cu clienții pe tot parcursul procesului de acordare a creditului, oferind informații cu privire la stadiul dosarului, necesitatea altor documente sau informații solicitate de instituția bancară.
  • Asigurarea suportului necesar retelei de francize si partenerilor companiei privind fluxul de lucru, înțelegerea procedurilor interne sau utilizarea sistemelor folosite in cadrul organizației.

Cerinte:

  • Studii superioare, de preferat in domeniul economic sau financiar bancar
  • Minim 1 an experiența pe o poziție similara sau companie de intermediere credite
  • Cunoștințe foarte bune de operare cu aplicatiile din suita Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint)
  • Abilități de lucru cu aplicații de tip CRM/ ERP
  • Excelente abilități de comunicare verbală si in scris
  • Orientarea către client si găsirea celei mai potrivite soluții, in concordanță cu nevoia acestuia
  • Integritate si profesionalism

Beneficii:

  • Oferta salariala atractiva
  • Tichete de masa
  • Oportunitati de dezvoltare profesională continua (traininguri de specialitate, participarea la evenimente specifice domeniului)

Persoanele interesate pot transmite CV-ul si la adresa de email: office@evolvetoday.ro

Evolve Today

23 active ads

5.00

1 reviews

Career opportunities

Salary package

Work-life balance

Management

Procedures and values

Job criteria

Employee Entry level (< 2 years)
Type of job Full-time
Cities Bucuresti