Planificator Producție / Planner - Ilfov - HR DESIGN CONSULTING

Planificator Producție / Planner - Ilfov

Published 09.09.2024 | Expires 24.10.2024
Apply

Job description

Ești o persoană organizată și ai viziune de ansamblu asupra proceselor de producție?

HR Design recrutează pentru clientul său - unul dintre cei mai serioși producători și furnizori a unei game variate de ambalaje din PET și PE, destinate produselor alimentare, farmaceutice, cosmetice, chimice și detergenți, din Județul Ilfov - un Planificator Producție/Planner!

Pentru a-ți desfășura activitatea, e important:

* să ai studii superioare tehnice sau economice

* să îți placă să lucrezi cu cifre și informații specifice

* să te concentrezi pe task-urile de făcut, astfel încât sa le rezolvi repede și bine

* să respecți procedurile de lucru

* să cunoști limba Engleză la nivel mediu (cel puțin)

* să ai competențe avansate în utilizarea MS Office și a programelor de planificare și monitorizare a producției; experiență cu sistemele ERP reprezintă un avantaj

Competențele cheie pe care le căutăm:

* ai cel puțin 5 ani experiență anterioară în planificarea producției, preferabil în industria ambalajelor sau producției industriale

Iată, în mod concret ce vei reuși să faci:

1. creezi și menții programările zilnice, săptămânale și lunare pentru asigurarea respectării termenelor de livrare și implicit, pentru atingerea obiectivelor de producție
  2. analizezi permanent fluxurile de producție pentru unul sau mai multe produse, asigurându-te că toate etapele procesului de fabricație sunt sincronizate eficient
  3. monitorizezi și gestionezi stocurile de materii prime, materiale și produse finite pentru evitarea întreruperilor în producție și pentru optimizarea utilizării resurselor companiei
  4. colaborezi continuu cu departamentele Comercial (Vânzări și Achiziții), Calitate și Logistică - Depozit, pentru asigurarea unei comunicări eficiente și pentru rezolvarea eventualelor probleme care pot apărea în procesul de producție
  5. analizezi datele de producție și generezi rapoarte pentru evaluarea periodică a performanței și pentru identificarea oportunităților de îmbunătățire a indicatorilor de producție

Dacă nu mai stai pe gânduri, ne poți transmite CV-ul tău pe adresa de email contact@hrdesignconsulting.ro pentru a intra în procesul de selecție.

Pentru mai multe informații despre prelucrarea datelor personale în cadrul procesului de recrutare, vă rugăm să consultați informarea disponibilă pe site-ul nostru la adresa: https://www.hrdesignconsulting.ro/gdpr/informare-prelucrare-date-pentru-recrutare-personal/

Job criteria

Employee Senior level (> 5 years)
Type of job Full-time
Cities Ilfov