PRODUCT MANAGER - Integrated Hospital Solutions - HR DESIGN CONSULTING

PRODUCT MANAGER - Integrated Hospital Solutions

Published 31.08.2024 | Expires 20.10.2024
Apply

Job description

Îți place să lucrezi într-un domeniu inovator și să analizezi soluții integrate pentru domeniul medical?

HR Design recrutează pentru clientul său - o companie românească de comercializare echipamente medicale și furnizare de proiecte integrate în domeniul tehnico-medical, din București - un Product Manager - Integrated Hospital Solutions!

Pentru a-ți desfășura activitatea, e important:

* să ai studii superioare de inginer/bioinginer

* să îți placă să lucrezi cu cifre și informații specifice

* să respecți procedurile de lucru și termenele limită

* să ai cunoștințe de operare pe calculator (MS Office) și de limba Engleză la nivel mediu

Competențele cheie pe care le căutăm:

* ai cel puțin 5 ani experiență într-un rol similar, în minim 3 companii diferite de echipamente medicale

* ai cunoștințe asupra aspectelor generale cărora se supune punerea pe piață cât și funcționarea în perioada de garanție și post-garanție a echipamentelor medicale (avize, marcaje specifice, avize ANMDM, avize CNCAN)

* ai cunoștințe despre produse similare și modificări din cadrul pieței de echipamente medicale, precum și despre apariția produselor noi, în special cele inovative

* ai cunoștințe despre interoperabilitatea diverselor echipamente medicale

Iată, în mod concret ce vei reuși să faci:

• te informezi permanent asupra situației curente din piața echipamentelor medicale (Bloc Operator, ATI, Imagistică, laborator, sterilizare, neonatologie) și deții cunoștințe tehnice solide pentru realizarea de analize tehnice/comparații între aceste tipuri de echipamente
  • te implici preponderent în proiecte de Achiziții Publice, cu responsabilitățile implicite ce decurg de aici (în primul rând, analiza detaliată a cerințelor Caietelor de Sarcini și a specificațiilor tehnice ale echipamentelor medicale, parte a proiectelor)
  • întocmești oferte tehnice complexe pentru proiecte de Achiziții Publice de echipamente medicale, prin oferirea de produse/soluții ce fac parte din portofoliul companiei, dar și din oferta altor parteneri
  • (în cadrul licitațiilor) soliciți clarificări vis-a-vis de cerințele tehnice ale echipamentelor medicale solicitate în procedurile de Achiziții Publice (inclusiv prin indicarea producătorului/ modelului care este solicitat prin specificația tehnică a Caietului de Sarcini, dacă este cazul)

Dacă nu mai stai pe gânduri, ne poți transmite CV-ul tău pe adresa de email contact@hrdesignconsulting.ro pentru a intra în procesul de selecție.

Pentru mai multe informații despre prelucrarea datelor personale în cadrul procesului de recrutare, vă rugăm să consultați informarea disponibilă pe site-ul nostru la adresa: https://www.hrdesignconsulting.ro/gdpr/informare-prelucrare-date-pentru-recrutare-personal/

Job criteria

Employee Senior level (> 5 years)
Type of job Full-time
Cities Bucuresti