Project Manager - Adecco Romania

Project Manager

Published 30.08.2024 | Expires 04.11.2024

Job description

Client Description:

Adecco Resurse Umane recruteaza pentru clientul sau, o companie  specializata pe lucrari in domeniul infrastructurii distributiei gazelor, apa si canalizare,PROJECT MANAGER RETELE DE APA,CANAL, GAZE

Responsibilities:

Principalele responsabilitati :

Ø Urmareste executia lucrarilor pe santier din punct de vedere al costurilor, cantitatii, calitatii si respectarii termenelor de executie.

Ø Coordoneaza, planifica, urmareste si organizeaza activitatea din santier a subcontractorilor, a echipelor de proiect, a furnizorilor de materiale si servicii, pe etape de lucrari / faze de executie;

Ø Urmareste din punct de vedere tehnic si economic derularea contractelor aferente proiectului;

Ø Monitorizeza activitatile de SSM si Quality Control;

Ø Raspunde de analiza desfasurarii proiectelor din punct de vedere al incadrarii in limita de timp, buget si de respectarea calitatii lucrarilor executate;

Ø Intocmeste si urmareste graficele de executie;

Ø Intocmeste si monitorizeza cash flow-ul proiectului;

Ø Analizeaza planurile si asigura corecta punere in executie a acestora de catre echipa de proiect;

Ø Planifica necesarul de forta de munca in fuctie de termenele intermediare de executie;

Ø Intocmeste situatiile de lucrari si ofertele pentru lucrarile suplimentare;

Ø Estimeaza costuri si face recomandari la cererile de schimbare de solutii venite din partea contractantilor, subcontractantilor sau beneficiarului;

Ø Urmareste platile si incasarile aferente proiectului (monitorizeaza permanent desfasurarea contractelor atat cu clientul, cat si cu subcontractorii si anunta scadentele catre Departamentul Financiar)

Ø Analizeaza riscuri ale proiectului – identifica, analizeaza,trateaza, monitorizeaza riscuri;

Ø Se asigura ca facturile sunt emise la timp si sunt predate Departamentului Financiar, insotite de documentele justificative, conform procedurilor interne;

Ø Intocmeste lunar si transmite catre Departamentul Financiar situatia actualizata a stadiului de executie a proiectului;

Ø Face inspectii pe santier pentru a evalua progresul lucrarilor in raport cu graficul de executie si propune corectii;

Ø Intocmeste documentatia necesara punerii in aplicare a proiectului conform prevederilor din contract: procese verbale, traduceri autorizate, formularistica de specialitate etc.;

Ø Instiinteaza beneficiarul de inchiderea oricarei faze de executie a proiectului;

Ø Participa la sedintele de receptie a lucrarilor;

Candidate Profile:

Cerinte:

Ø Studii superioare - Facultatea de Instalatii pentru Contructii;

Ø Experienta in specialitate 5-8 ani Site Manager / Project Manager, cu accent pe proiecte edilitare- lucrari de infrastructura, apa ,canalizare,gaze;

Ø Cunostinte de operare PC: Word, Excel, AutoCAD, Microsoft Project;

Ø Coordonare proiecte publice complexe;

Ø Cunostinte de limba engleza (citit, scris, vorbit), constituie un avantaj

Ø Permis conducere categoria B

Ø Capacitate de analiza si rezolvare a problemelor, abilitati de planificare si organizare;

Ø Atentie la detalii;

Ø Orientare catre rezultate dar si catre client;

Ø Capacitatea de a lucra eficient intr-un mediu solicitant si cu multe termene limita.

Postul necesita disponibilitate de lucru pe diverse santiere deschise in tara, cu asigurarea cazarii si diurnei ,in conditiile legii.

Adecco Romania

182 active ads

3.88

164 reviews

Career opportunities

Salary package

Work-life balance

Management

Procedures and values

Job criteria

Type of job Full-time
Cities Craiova