RECRUITMENT SPECIALIST - HR DESIGN CONSULTING

RECRUITMENT SPECIALIST

Published 31.08.2024 | Expires 24.10.2024
Apply

Job description

Te simți motivat de provocarea de a recruta și selecta cei mai buni candidați pentru diverse roluri, în cadrul unei companii în dezvoltare din domeniul rent-a-car?

HR Design recrutează pentru clientul său - o companie reprezentativă de servicii de închirieri auto și servicii conexe (service auto, tractări și asistență rutieră, vânzări auto, parcări) din București - un Recruitment Specialist!

Pentru a-ți desfășura activitatea, e important:

* să îți placă să interacționezi zilnic cu oameni diferiți

* să te concentrezi pe task-urile de făcut, astfel încât sa le rezolvi repede și bine

* să respecți procedurile de lucru

* să ai cunoștințe de operare pe calculator și de limba Engleză la nivel mediu

* să ai carnet de conducere categoria B

Competențele cheie pe care le căutăm:

* ai minim 3 ani experiență în recrutare de personal de execuție (blue collar/ retail/ construcții/ producție etc.)

Iată, în mod concret ce vei reuși să faci:

1. creezi anunțurile de angajare, conform fișelor de post primite de la managerii de departamente
  2. utilizezi diverse canale de recrutare, cum ar fi platformele online, târgurile de joburi și rețelele sociale pentru a găsi candidați calificați pentru pozițiile de execuție din companie
  3. evaluezi CV-urile și aplicațiile, realizezi interviuri telefonice, online și față în față pentru a determina potrivirea candidaților cu cerințele posturilor vacante
  4. programezi interviurile cu candidații și le coordonezi cu managerii de departamente pentru a asigura un proces de selecție eficient și fără probleme
  5. colaborezi cu managerii de departamente pentru a înțelege nevoile de personal și pentru a te asigura că recrutarea este aliniată cu obiectivele companiei
  6. urmărești și raportezi indicatorii de performanță ai procesului de recrutare, pentru a îmbunătăți continuu eficiența acestuia
  7. te implici în negocierea unor pachete avantajoase cu reprezentanții platformelor de recrutare online
  8. asiguri o experiență de onboarding eficientă și bine structurată pentru noii angajați, inclusiv organizarea și gestionarea activităților din prima zi de lucru: prezentarea companiei, politicilor și procedurilor interne, facilitarea inducției non-tehnice și tehnice și sprijinirea noilor angajați pentru a se integra rapid și eficient în echipă

Dacă nu mai stai pe gânduri, ne poți transmite CV-ul tău pe adresa de email contact@hrdesignconsulting.ro pentru a intra în procesul de selecție.

Pentru mai multe informații despre prelucrarea datelor personale în cadrul procesului de recrutare, vă rugăm să consultați informarea disponibilă pe site-ul nostru la adresa: https://www.hrdesignconsulting.ro/gdpr/informare-prelucrare-date-pentru-recrutare-personal/

Job criteria

Employee Medium level (2-5 years)
Type of job Full-time
Cities Hybrid (Bucuresti)