Reprezentant Vânzări Zonal - București - HR DESIGN CONSULTING

Reprezentant Vânzări Zonal - București

Published 31.08.2024 | Expires 20.10.2024
Apply

Job description

Îți plac mașinile electrice și vrei să promovezi tranziția spre un viitor mai sustenabil?

HR Design recrutează pentru clientul său - o companie de instalări, mentenanță și dezvoltare rețea de stații fixe pentru alimentare mașini electrice, din Arad - un Reprezentant Vânzări Zonal -  București!

Pentru a-ți desfășura activitatea, e important:

* să ai studii superioare/master

* să te preocupe atingerea rezultatelor în munca pe care o faci

* să îți placă să înveți și să aplici feedback-ul pe care îl primești

* să urmezi pașii de proces și să obții rezultatele bugetate

* să îți placă să iei decizii și să ai oameni în jur cu care poți lucra, atât timp cât fiecare își asumă propriile responsabilități

* să ai cunoștințe de operare pe calculator (pachetul MS Office) și de limba engleză la nivel mediu

Competențele cheie pe care le căutăm:

* ai 3-5 ani experiență de vânzări în domeniul tehnic/electric (componente electrice, electronice sau similare)

* ideal, ai experiență de vânzări de stații electrice și de lucru cu clienți și instituții publice/SEAP SiCAP

* te consideri un profil 80% hunting - 20% farming (pentru clienți recurenți, flote de la companii mari)

Iată, în mod concret ce vei reuși să faci:

1/ monitorizezi piața și concurența

2/ implementezi și dezvolți strategiile de vânzări, la nivel regional

3/ identifici și contactezi potențialii clienți (privați sau instituții publice) și prezinți produsele și serviciile companiei către aceștia

4/ monitorizezi site-urile specializate în achiziții publice și pregătești ofertele pentru oportunitățile relevante pentru companie

5/ negociezi contracte cu clienții și asiguri satisfacția acestora

Dacă nu mai stai pe gânduri, ne poți transmite CV-ul tău pe adresa de email contact@hrdesignconsulting.ro pentru a intra în procesul de selecție.

Pentru mai multe informații despre prelucrarea datelor personale în cadrul procesului de recrutare, vă rugăm să consultați informarea disponibilă pe site-ul nostru la adresa: https://www.hrdesignconsulting.ro/gdpr/informare-prelucrare-date-pentru-recrutare-personal/

Job criteria

Type of job Full-time