Reprezentant Vanzari - Adecco Romania

Reprezentant Vanzari

Published 11.07.2024 | Expires 04.11.2024

Job description

Client Description:

Adecco recrutează o poziție de Reprezentant Vanzari responsabil de zona de Vest a Romaniei pentru unul dintre clienții săi, unul dintre cei mai apreciați producatori de produse uz casnic si menaj: mopuri bumbac, vascoza, laveta si microfibra, maturi si perii.

Responsibilities:

Responsabilitati principale:

·      Prospectare piata si identificarea de clienti noi: Identifica potențiali noi clienți prin diverse canale, inclusiv cercetare online, rețele si studii de piata locale si califica clientii potentiali folosind strategii de vânzare proactivă.

·      Prezentarea produselor și serviciilor companiei într-un mod convingător avand in vedere potentialul clientilor, strategia de dezvoltare a retelei de vanzari si produsele companiei

·      Construirea și menținerea relațiilor solide cu clienții existenți și noi, pentru a promova loialitatea și a stimula vânzările repetate, mentinerea unei baze de date cu clientii menite sa identifice oportunitatile de dezvoltare.

·      Mentine relatiile cu clientii pentru a identifica nevoile viitoare de extindere a gamei de produse vandute, in concordanta cu nevoile de dezvoltare ale clientilor.

·      Lucreaza cu echipa de marketing si produs pentru a alinia strategia de vanzare cu cea de dezvoltare, monitorizand tendințele pieței și a concurenței pentru a identifica oportunități și a oferi feedback pentru îmbunătățirea strategiilor de vânzare.

·      Îndeplinirea obiectivelor de vânzări lunare și trimestriale stabilite de către managementul echipei de vanzari

Candidate Profile:

·      Experienta de minim 3 ani in rol de vanzari, de preferat pe achizitie de clienti noi; experiente de vanzare pe piata non-food este un avantaj.

·      Excelente abilitati de comunicare si negociere

·      Motivație puternică de a atinge și depăși obiectivele de vânzări

·      Capacitatea de a lucra ca reprezentant al unei regiuni, independent și de a lua decizii în mod independent

·      Abilitatea de a construi relatii solide si de a mentine relatiile cu clientii noi si potentiali

·      Orientare către rezultate și atenție la detalii

·      Studii liceale finalizate

·      Cunoasterea unei limbi straine este un plus

·      Permis de conducere valid și disponibilitate pentru deplasări în teren

Adecco Romania

Adecco Romania