Responsabil Clientela Premium Invest - ag. Mosilor - Raiffeisen Bank

Responsabil Clientela Premium Invest - ag. Mosilor

Published 14.09.2024 | Expires 02.11.2024

Job description

  • DomainFront office
  • AvailabilityFull-time
  • ExperienceMid Level
  • Type of contractDeterminat
  • LocationBucuresti
  • SalaryTo be determined

Candidatul Ideal

• Studii universitare, ideal in domeniul financiar-bancar/piete de capital/fonduri de investitii

• Minim 2 ani experienta in pozitii de ︈︋︈︌︅︌︅︈​︂︆︄︃​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎administrare ︈︋︈︌︅︌︅︈​︂︆︄︃​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎relatii clienti/vanzare in domeniul bancar.

• Cunostinte despre piete financiare in ansamblu, produse de trezorerie, produse de investitii si piete de capital

•Constituie avantaj experienta anterioara in pozitii de Private Banking, Premium, asset management, brokeraj/piete de capital/fonduri de investitii

• Limba engleza – nivel avansat.

Descrierea jobului

• Mentine si dezvolta relatii de business cu clientii existenti din portofoliul alocat, contribuie activ la cresterea satisfactiei clientilor prin ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄construire a unei relatii de colaborare pe termen lung

• Identifica si inroleaza clienti externi noi si/sau migreaza clienti din alte segmente care indeplinesc conditiile de migrare in Premium Invest

• Identifica nevoile financiare ale clientilor si recomanda solutii de investitii adecvate

• Monitorizeaza calitativ si cantitativ portofoliul de produse pentru clientii din regiunea alocata

• Participa la dezvoltarea de noi procese, produse, tactici sau strategii

• Executa orice alta sarcina legata de fluxul firesc al activitatii si misiunea postului, inclusiv diverse rapoarte de activitate solicitate de superiorii functionali ( se aplica pentru toate nivelurile de specializare)

Values
  • Colaborare
  • Responsibilitate
  • Invatare
  • Proactivitate
  • Diversitate
Perks
  • Tichete de masa
  • Al 13-lea salariu
  • Munca de acasa
  • Pensie privata
  • Asigurare de sanatate
Recruitment process
  • Interviu cu reprezentantul HR
  • Interviu cu managerul direct
  • Test de personalitate
  • Oferta
Raiffeisen Bank

158 active ads

3.63

602 reviews

Career opportunities

Salary package

Work-life balance

Management

Procedures and values

Job criteria

Employee Medium level (2-5 years)
Type of job Full-time
Cities Bucuresti