Responsabil monitorizare si supraveghere Video - MoneyGold

Responsabil monitorizare si supraveghere Video

Published 05.09.2024 | Expires 04.11.2024

Job description

Conceptul MoneyGold se bazează pe oferirea de servicii la standarde inalte, sigure, transparente și de încredere. În cele peste120 de locații, MoneyGold vă oferă rapid și sigur, servicii financiare nebancare, vânzare bijuterii aur si obiecte electro.

Amanet aur & electro

Împrumuturile prin amanetare MoneyGold se efectuează simplu și rapid, cu un comision mic, indiferent de suma împrumutată.

Exchange

MoneyGold vă oferă curs foarte bun pentru serviciile de schimb valutar.

Transfer de bani

Pentru cei care doresc să trimită sau să primească bani rapid și fără costuri ascunse, MoneyGold le pune la dispoziție serviciul de transfer de bani. Transferul de bani este realizat prin intermediul Money Gram.

Vânzare bijuterii si electro

Money Gold pune la dispoziția clienților serviciul de vânzare bijuterii din aur si obiecte electro la prețuri accesibile.

În prezent, echipa Money Gold este formata din peste 400 de profesioniști, care activeaza în domenii precum: Vânzări, Achiziții, HR, IT, Marketing, Financiar - Contabilitate, Logistica.

             Te așteptăm să ne cunoaștem pentru postul de Responsabil monitorizare și supraveghere video, dacă ești o persoană care îndeplinește următoarele condiții;

·       Persoană corectă,serioasă, cu simțul responsabilității, promtă, receptivă și atentă la detalii;

·       Studii medii absolvite, studii universitare reprezintă un avantaj;

·       Atestat dispecer - monitorizare video - constituie avantaj.

·       Experiență profesională similară, constituie avantaj.

·       Cunoștințe operare PC;

·       Capacitatea de a gestiona situații dficile și de a-și păstra calmul în momente de stres;

·       Abilitatea de a-și reaminti informații ca numere, cuvinte, discuții;

·       Abilitatea de a se concentra și de a nu fi distras în timpul realizării unei sarcini de-a lungul unei perioade de timp;

·       Abilitatea de a sesiza detaliile într-un timp foarte scurt;

·       Abilitatea de a conștientiza daca ceva este în neregulă și sesizarea problemei;

  •        Disponibilitate pentru program de lucru flexibil;

Descrierea jobului

·        Monitorizează permanent spațiile din zona de responsabilitate și intervine prompt;

·        Supraveghează sistemele de alarmare împotriva efracției, împotriva incendiilor, sistemele de alarme tehnice;

·        Comunică permanent și participă la activităţi în echipă cu celelalte departamente implicate în asigurarea securității persoanelor și bunurilor din spațiile societății;

·        Ține evidența tuturor evenimentelor ce prezintă importanță din punct de vedere al securității.

·        Urmăreşte permanent informaţiile primite de la sistemele electronice de securitate, le analizează şi raportează în funcţie de tipul evenimentului, de protocolul stabilit şi în funcţie de prevederile legale în domeniu.

·        Identifică activitățile de coordonare a acțiunilor pentru intervenție în cazul unor fapte care ar putea pune în pericol siguranța obiectivelor monitorizate, de coordonare a activităților pentru păstrarea securității în cadrul acestor obective;

·        Asigurarea monitorizării permanente a tuturor obiectivelor conectate la dispecerat, prin intermediul echipamentelor/sistemelor din dotarea dispeceratului;

·        Coordonarea și monitorizarea activității de actiune a echipajelor mobile; Transmiterea prompta și corectă a informațiilor;

·        Colaborează cu personalul de pază/ securitate din obiective și sefii acestora, cu echipajele mobile, precum și cu pompierii și politia, dupa caz, pentru desfășurarea activității de asigurare a securității în condiții optime și de calitate, conform procedurilor și instrucțiunilor de lucru, legislației aplicabilă în vigoare și cerințelor beneficiarului;

·        Este obligat să cunoască în permanență consemnele la obiective și modul de acțiune în cazul producerii unor evenimente deosebite;

·        Utilizează corect și verifică starea de funcționare a echipamentelor de monitorizare;

·        Identifică situațiile în care sunt necesare intervențiile la obiectivul monitorizat;

·        Receptionează permanent informațiile primite în dispecerat, având în vedere politica și procedurile de securitate stabilite;

·        Raportează de urgență șefului ierarhic/ coordonatorului de serviciu stările de alarmă, orice alt eveniment deosebit, precum și măsurile pe care le-a intreprins, și execută în continuare dispozițiile acestuia;

·        Întocmește/completează documente, rapoarte/ registre specifice activității desfasurate;

·        Gestionează resursele materiale din dotarea postului de serviciu (dispecerat);

  • Asigură informarea operativă privind ordinea și securitatea în obiective;

Beneficii:

·        Un mediu de lucru dinamic, o echipă super inteligentă și un rol care cu siguranță nu va deveni niciodată o rutină;

       Pachet de beneficii competitiv, în funcție de calificări și nivel de carieră;

       Tichete de masă;

       Reducere angajat conform politicii interne;

       Asigurare medicală privată;

       Pensie privată;

       Discount Samsung 7%, Lensa 15%, produse de skincare www.skinseen.ro  20% si

 ESX – retea de săli de fitness din România

       Acces gratuit la Biblioteca internă;

       Cursuri și training-uri;

       De asemenea, veți avea oportunități excelente de dezvoltare a carierei în cadrul companiei.

Te asteptam sa ne cunoastem!

CV recrutare@moneygold.ro

Detalii la nr. de telefon 0770 974 514 / 0772 025 618

MoneyGold

MoneyGold

19 active ads

3.62

13 reviews

Career opportunities

Salary package

Work-life balance

Management

Procedures and values

Job criteria

Employee Entry level (< 2 years)
Type of job Full-time
Cities Pitesti