Sales Field Expert, D2D - Vodafone Romania

Sales Field Expert, D2D

Published 12.09.2024 | Expires 27.10.2024
Apply

Job description

Ne cautam coleg(a) in oricare din orasele: Buzau, Focsani, Ploiesti.

Activitatile in care te vei implica:

• Oferi suport, coaching si instruire pe teren noilor agenti D2D. Esti responsabil pentru monitorizarea performanței și furnizarea feedback-ului;
  • Sustii sesiuni de training, sedinte si traininguri in teren pentru toti agentii pentru cresterea performantei;
  • Efectueazi vizite regulate impreuna cu agentii D2D și sesiuni de feedback cu agenții și managerul agentului;
  • Acționeazi ca „vocea” echipei comerciale în domeniu atunci când lansează noi produse și servicii (promovarea noilor produse și servicii și te asiguri că toți agenții sunt gata să le vândă);
  • Colectezi feedback relevant din teren cu privire la fluxurile operaționale de vânzări și promoțiile comerciale și adresarea catre părților interesate;
  • Oferi feedback constant formatorilor funcționali cu privire la conținutul și livrarea instruirii;
  • Monitorizezi performanța (atât cantitativă, cât și calitativă) pentru agentii D2D si alte roluri din structura D2D;
  • Esti în permanentă comunicare și cooperare cu Directorii Regionali D2D si Head of D2D, pentru a stabili planurile de acțiune relevante pentru canalul D2D.

E job-ul potrivit pentru tine daca:

• esti orientat si ai capacitatea de a antrena persoane;
  • esti adaptabil, capabil să lucrezi sub presiune;
  • pasionat si motivat;
  • bune abilități de comunicare;
  • proactiv;
  • abilitati de negociere;
  • experienta in furnizarea de training - servicii, produse, sisteme si abilitati de vanzari;
  • cel puțin 2 an de experiență în vânzări D2D si servicii fixe;
  • permis categoria B si disponibilitate pentru deplasari;
  • cunostinte excelente de operare PC: Word, Excel, Power Point etc.

Ce iti oferim?

• pachet salarial competitiv (fix & variabil);
  • voucher pentru telefon & abonament nelimitat (voce și date);
  • abonament medical la o clinică privata de top & alte beneficii medicale;
  • voucher anual pentru decontare ochelari de vedere;
  • bonuri de masa;
  • masina de serviciu;
  • abonament Bookster;
  • participarea la programe de dezvoltare și proiecte provocatoare din zona de leadership;
  • acces la evenimente interne de Wellbeing & Recognition;
  • extra-zile de concediu (pentru senioritate, evenimente speciale, voluntariat).

Together we can

Work-life balance

Management

Procedures and values

Job criteria

Employee Medium level (2-5 years)
Type of job Full-time
Cities Ploiesti, Buzau, Focsani