Sales Manager - Buzau/Slobozia - Adecco Romania

Sales Manager - Buzau/Slobozia

Published 05.09.2024 | Expires 04.11.2024

Job description

Client Description:

Adecco recruteaza un Sales Manager, in zona Buzau/Slobozia, pentru unul dintre cei mai importanti clienti - o companie din domeniul tehnic agribusiness.

Responsibilities:

În calitate de Sales Manager regional vei juca un rol esențial în aducerea tehnologiei de ultimă generație fermierilor din România. Activitatea principala va fi sa oferi suport echipei de vanzari din subordine, in atingerea obiectivelor de vânzări stabilite.

Responsabilități:

Coordonarea și monitorizarea activității echipei de vânzări și încadrarea în obiectivele de vânzări.

Oferirea de suport pe teren echipei, prin vizite la clienti si potențiali clienți.

Comunicarea eficientă și transparentă către echipa din subordine cu privire la obiectivele de vânzare.

Participarea în procesul de evaluare a echipei si propunerea de măsuri în urma rezultatelor evaluării.

Identificarea oportunităților de dezvoltare a echipei din subordine.

Identificarea nevoilor de training la nivel de echipă și participarea la programele de training.

Participarea în procesul de recrutare al noilor colegi si asigurarea suportului pentru integrarea lor în echipa.

Participarea la dezvoltare anuală a strategiei comerciale și urmărirea implementării acesteia.

Relaționarea cu echipa tehnică din zona alocată și stabilirea priorităților împreună cu managerul tehnic.

Colaborare cu echipa de marketing pentru implementarea strategiilor de vânzări eficiente.

Raportarea periodică a activității.

Participarea la evenimente - târguri de specialitate, conferințe, seminarii etc.

Candidate Profile:

Despre tine:

Ai experienta anterioara de 3-5 ani in domeniul agriculturii.

Ai experienta anterioara in coordonarea unei echipe de vanzari, pe o perioda de minim 2 ani.

Ai experienta de minim 3-4 ani ca agent de vanzari, ideal in vanzari consultative.

Esti o persoana cu abilitati excelente de comunicare, ascultare si relationare.

Oferi atentie la detalii si orientare catre rezultate.

Ai abilitati de negociere, capacitate de auto-organizare si viziune strategica.

Ai o pasiune pentru tehnologie.

Studii superioare in agricultura, economie sau inginerie mecanica.

Cunosti limba engleza la un nivel avansat.

Cunosti pachetului Microfost Office si platforma CRM.

Detii permis de conducere categoria B.

Beneficii:

Un birou „mobil”– oferim o mașină de companie, un telefon și un laptop pentru o comunicare fără întreruperi

Asigurare medicală

Traininguri interne anuale pentru a vă ține la curent cu ultimele noutăți în agricultură

Posibilitate de dezvoltare profesională.

Salariu fix competitiv, tichete de masă și bonusuri in funcție de performanță

Co-finantare abonament sportiv – 7card

Adecco Romania

182 active ads

3.88

164 reviews

Career opportunities

Salary package

Work-life balance

Management

Procedures and values

Job criteria

Type of job Full-time
Cities Buzau, Slobozia