Sales representative - Plastice - Adecco Romania

Sales representative - Plastice

Published 24.08.2024 | Expires 03.11.2024

Job description

Client Description:

Adecco Permanent Placement caută pentru unul dintre clienții săi, un distribuitor de produse chimice, un Sales Manager – Plastice în Jilava.

Responsibilities:

• Identificarea și contactarea clienților noi potențiali în industria plasticelor.
  • Dezvoltarea și menținerea relațiilor solide cu clienții existenți.
  • Prezentarea și promovarea produselor și soluțiilor noastre plastice.
  • Furnizarea de consultanță tehnică clienților în legătură cu specificațiile produselor.
  • Negocierea prețurilor și a termenilor contractuali cu clienții.
  • Monitorizarea pieței și identificarea oportunităților de creștere a vânzărilor.
  • Colaborarea cu departamentele interne pentru a asigura satisfacția clienților și îndeplinirea cerințelor acestora.
  • Păstrarea înregistrărilor precise ale vânzărilor și raportarea lor către conducere.

Candidate Profile:

• Experiență demonstrată în vânzări, preferabil în industria plasticelor sau într-un domeniu similar.
  • Abilități excelente de comunicare verbală și scrisă.
  • Capacitatea de a lucra în mod independent și într-un mediu de lucru dinamic.
  • Orientare către rezultate și capacitatea de a atinge și depăși obiectivele de vânzări.
  • Abilități solide de negociere și influențare.
  • Cunoștințe tehnice în domeniul plasticelor sau capacitatea de a învăța rapid despre produsele și procesele noastre.
  • Permis de conducere valid și disponibilitate pentru călătorii de afaceri, după nevoie.

Adecco Romania

Adecco Romania