Specialist Guvernanta Date cu Caracter Personal Guvernanta Datelor cu Caracter Personal - Raiffeisen Bank

Specialist Guvernanta Date cu Caracter Personal Guvernanta Datelor cu Caracter Personal

Published 20.08.2024 | Expires 04.11.2024

Job description

  • DomainBack office
  • AvailabilityFull-time
  • ExperienceSenior Level
  • Type of contractNedeterminat
  • LocationBucuresti
  • SalaryTo be determined

Responsabilitati

  1. Monitorizeaza implementarea la nivelul proceselor, aplicatiilor, sistemelor Raiffeisen Bank SA a cerintelor specifice protectiei datelor personale, incidente in activitatea desfasurata
  2. Monitorizeaza corectitudinea si integralitatea inregistrarilor prelucrarilor de date in Registrul Prelucrarilor (Archer)
  3. Inregistreaza bresele de securitate in Registrul incidentelor de securitate, monitorizeaza indeplinirea masurilor dispuse
  4. Monitorizeaza implementarea masurilor rezultate din analizele de impact
  5. Creeaza strategia privind cresterea nivelului de protectie a datelor personale, monitorizeaza nivelul de conformare cu cerintele specifice
  6. Rol important in implementarea noilor initiative privind protectia datelor personale, prin gestionarea livrarii complete si coordonarea cerintelor privind monitorizarea nivelului de conformare cu cerintele GDPR
  7. Ofera consiliere, in ceea ce priveste realizarea evaluarii impactului asupra protectiei datelor, va monitoriza functionarea acesteia si va lua decizii oportune fata de rezultatul evaluarii

Profil candidat

  1. Studii superioare (profil Economie, Statistica, Informatica)
  2. Cunostinte tehnice
  3. Cunostinte PC – mediu (MS Office)
  4. Limba engleza – mediu / avansat
  5. Cunostinte despre domeniul financiar bancar si principalele operatiuni bancare, o foarte buna intelegere a principiilor financiare si a produselor bancare adresate diverselor segmente de clientela (retail sau corporatii)
  6. Cunoasterea principiilor financiare si a produselor bancare adresate diverselor segmente de clientela (retail sau corporatii)
  7. Minim 3 ani experienta
  8. Expunere si cunoastere puternica a fundamentelor bancare si financiare, a produselor bancare comerciale si operațiuni de back / middle si front office
  9. Experienta in domeniul administrarii proiectelor de afaceri, cu expunere solida la proiecte specifice protectiei, securitatii si guvernantei datelor
  10. O buna cunoastere a sistemelor si aplicatiilor care sustin produsele/serviciile bancii

Values
  • Colaborare
  • Responsibilitate
  • Invatare
  • Proactivitate
  • Diversitate
Perks
  • Tichete de masa
  • Al 13-lea salariu
  • Munca de acasa
  • Pensie privata
  • Asigurare de sanatate
Recruitment process
  • Interviu cu reprezentantul HR
  • Interviu cu managerul direct
  • Test de personalitate
  • Oferta
Raiffeisen Bank

160 active ads

3.63

603 reviews

Career opportunities

Salary package

Work-life balance

Management

Procedures and values

Job criteria

Employee Senior level (> 5 years)
Type of job Full-time
Cities Bucuresti