Supply Chain Specialist - Adecco Romania

Supply Chain Specialist

Published 15.08.2024 | Expires 04.11.2024

Job description

Client Description:

Client Meeting Information

Adecco Resurse Umane recruteaza Supply Chain Specialist pentru unul dintre clientii sai, o companie de tehnologie, cunoscuta pentru operațiunile sale în diverse domenii, de la tehnologie și electronică la construcții și biotehnologie.

Responsibilities:

Client Job Description
Responsabilitati si Raspunderi
-       Planificarea calendarului de livrare conform cererii primite de la client.
-       Gestionarea cererii pentru a respecta deadline in conformitate cu politicile companiei;
-       Monitorizarea stocului;
-       Asigurarea unui nivel optim al stocurilor;
-       Urmarirea produselor din stoc si asigurarea faptului ca produsele sunt livrate in termenul stabilit;
-       Supravegherea sosirii expedierilor;
-       Monitorizarea G/R –G/I – BL pentru a se asigura de indeplinirea targetului
-       Imbunatatirea procesului de livrare in vederea reducerii duratei de livrare, a costului si a timpului de livrare;
-       Monitorizarea indicatorilor de performanta a SCM-ului;
-       Monitorizarea progresului echipei de vanzari si trimiterea informatilor catre deartamentul de vanzari;
-       Estimarea vanzarilor conform cererii si ofertei;
-       Planificarea resurselor materiale;
-       Planificarea resurselor companiei;
-       Rapoarte saptamanale;
-       Oferirea de suport in realizarea analizelor de business si a prezentarilor de strategie pentru vizitele oficiale;
-       Raportarea pentru Sediul Central a rapoartelor;
-       Finalizarea facturarii lunare si raportarea acesteia.

Candidate Profile:

Competente Functionale:
Minim 2 experienta intr-o pozitie similara;
Excel - nivel mediu
Cunostinte solide de limba engleza;

Adecco Romania

182 active ads

3.88

164 reviews

Career opportunities

Salary package

Work-life balance

Management

Procedures and values

Job criteria

Type of job Full-time
Cities Bucuresti, sector 1