Technician Mentenanță - Evolve Today

Technician Mentenanță

Published 14.08.2024 | Expires 28.09.2024

Job description

Pentru partenerul nostru, o companie care activează pe piața echipamentelor industriale, pozitionandu-se ca furnizor pentru a mai mult de 90 de branduri de renume , suntem in căutarea unui Inginer service.

Din acest rol te vei ocupa operațiunile de service pentru echipamentele aflate in aria de activitate: spălătorii auto, mașini de curățenie si automatizări industriale, atașamente si accesorii hidraulice, etc.

Locații: Baia MareHunedoaraClujSălajMaramureș

Responsabilități

  • Efectuarea operațiunilor de montaj, punere in funcțiune, lucrări de mentenanță si
  • service la echipamentele aflate in aria de activitate (Spălătorii Auto, Mașini de
    curățenie si Automatizări Industriale, atașamente si accesorii hidraulice, etc...);

  • Punere in funcțiune si asigurare operații de mentenanța si service la mașini de
    curățenie industriala (pompe de presiune, mașini de frecat si aspirat pardoseli,
    aspiratoare, etc...);
  • Constituie avantaj familiarizarea cu utilaje de ridicat (încărcătoare, stivuitoare,
    transpalete, platforme, etc);
  • Întocmește documente (procese verbale de predare-primire, punere in funcțiune,
    devize pentru lucrările de service, comenzi de piese);
  • Se deplasează si executa lucrări service la instalațiile aflate in portofoliu.

Profil candidat:

  • Experiența de minim 3 ani pe o poziție de tehnician service sau consultant tehnic;
  • Studii: minim studii de specialitate (profesional/liceu sau universitare) în domeniul
  • electric electrotehnic, hidraulica, mecanica, mașini si utilaje (studii intr-unul din
    aceste domenii);
  • Cunoștințe minime privind domeniul tehnic (automatizări, motorizare, hidraulica-
  • pneumatica...);
  • Cunoștințe minime din aria echipamentelor si utilajelor industriale;
  • Cunoștințe generale de managementul proiectelor;
  • Cunoștințe minime de limba engleza si/sau germana;
  • Permis de conducere cat. B;
  • Abilități excelente de comunicare si relaționare;
  • Orientat către rezultate si eficienta;
  • Capacitate ridicată de analiză si soluționare situații critice;
  • Capacitatea de a lucra independent;
  • Comunicativ, deschis, politicos;
  • Energic si inovativ;
  • Managementul timpului;
  • Capacitatea de a lua inițiativa
  • Cunoștințe minime MS Office;

Beneficii:

  • Salariu motivant +Bonusuri de performanta
  • Traininguri si suport tehnic
  • Posibilitatea de a face parte dintr-o industrie dinamica și plina de
  • oportunitati
  • Mașina de serviciu.

Evolve Today

22 active ads

5.00

1 reviews

Career opportunities

Salary package

Work-life balance

Management

Procedures and values

Job criteria

Employee Medium level (2-5 years)
Type of job Full-time
Cities Baia Mare, Salaj, Cluj-Napoca, Hunedoara