Tehnician Electro Mecanic - Adecco Romania

Tehnician Electro Mecanic

Published 12.09.2024 | Expires 04.11.2024

Job description

Client Description:

Adecco recruteaza un Tehnician Electro Mecanic pentru unul dintre clientii sai.

Responsibilities:

Responsabilitati:

  • Definirea, pregătirea și realizarea operațiunilor de mentenanța,
  • Identificarea defecțiunilor echipamentelor şi repunerea acestora în funcțiune;
  • Efectuează intervenții corective sau planificate, pentru echipamentele electrice şi electromecanice, conform procedurilor din domeniu;
  • Urmareste si rezolva comenzile de mentenananta din aplicatia electronica PoweApp;
  • Realizează înlocuirea echipamentelor electrice, dacă este necesar;
  • Completează raportul de intervenție și actualizează documentația de întreținere în consecință;
  • Ţine evidenta reparațiilor efectuate şi a consumului de piese de schimb;
  • Pregătește și realizează Lockout Tagout (LOTO) pentru activitățile sale;
  • Furnizează asistență tehnică echipei operaționale și de investiție;
  • Participă la definirea clasificării echipamentului și propune o listă de piese de schimb, dacă este necesar;
  • Identifică oportunitățile de îmbunătățire a eficienței activităților, a fiabilității echipamentelor și de reducere a costurilor de exploatare.
  • Participă la atelierul transversal din cadrul companiei;
  • Emite solicitări de achiziție pentru materiale și servicii de întreținere.

Candidate Profile:

Experienta:

  • Experienta in domeniu minim 3 ani;
  • Cunostinte minime operare PC/pachet Office;
  • Capabilitate de a citi scheme electrice si desene tehnice;
  • Diploma/ certificare electrician;
  • Disponibilitate de a lucra din Fabrica din Cristian, Brasov;
  • Program: Luni-Vineri / 7.45- 16.00.

Beneficii:

  • Tichete de masa;
  • Asigurare de sanatate, pentru angajat si copiii minori ai acestuia;
  • Asigurare de viata;
  • Prima cu ocazia Sarbatorilor de Paste/Craciunului;
  • Bonus anual individual de performanata;
  • Prima de vacanta.

Adecco Romania

182 active ads

3.88

164 reviews

Career opportunities

Salary package

Work-life balance

Management

Procedures and values

Job criteria

Type of job Full-time
Cities Cristian