Tehnician mentenanta- CLUJ - Adecco Romania

Tehnician mentenanta- CLUJ

Published 26.06.2024 | Expires 04.11.2024

Job description

Client Description:

Companie de top care ofera servicii complete pentru echipamente de sprijin la sol si mediu aeroportuar.

Responsibilities:

Adecco Resurse umane recruteaza pentru unul din clientii sai, o companie de top din mediul aeroportuar pentru locatia CLUJ- Tehnician Mentenanta

Responsabilitati:

Depanați și diagnosticați discrepanțe mecanice, hidraulice, HVAC și/sau electrice la diferite sisteme și subsisteme de echipamente de sprijin la sol (GSE).

• Inspectați componentele, cum ar fi sistemele mecanice, electrice, pneumatice, HVAC și hidraulice.

• Dezasamblați componentele, inspectați factorii de calitate și reasamblați conform specificațiilor OEM.

• Efectuați întreținere preventivă. Documentați cu meticulozitate toate acțiunile de întreținere programate și neprogramate utilizând sisteme informatice de întreținere (MIS) bazate pe computer.

• Angajarea în inițiative de îmbunătățire continuă pentru a spori eficiența operațională și a reduce timpul de nefuncționare.

• Respectați cu strictețe practicile aviatice comune de control al sculelor, prevenirea FOD, siguranță și responsabilitatea pieselor.

• Asigurați-vă siguranța corespunzătoare în timpul utilizării echipamentelor la fața locului. Implementarea și aplicarea măsurilor de control al calității și de siguranță în timpul activităților de reparații și întreținere.

• Interacțiune profesională și coordonare cu departamentele interne și clienții externi.

• Alte sarcini desemnate de către Managerul Stației.

Candidate Profile:

• Minim 1-4 ani de experiență în reparații de service în abilități hidraulice, pneumatice, mecanice și industriale.

• Minim 1-2 ani executând reparații și întreținere la echipamentele grele mobile și componentele aferente

• Sunt necesare depanări și reparații puternice electrice și hidraulice.

• Familiarizarea cu utilizarea manualelor de reparații, a diagramelor de cablare (electrice) și a schemelor (electrice și hidraulice) necesare pentru depanarea și/sau repararea componentelor defectate.

• Se preferă abilități suplimentare, cum ar fi experiență mecanică auto sau experiență de morărit. Experiența GSE este un plus.

Echipamentul de asistență la sol este un termen industrial care se referă la echipamentele de asistență care se găsesc în mod obișnuit la un aeroport, care sunt utilizate pentru deservirea aeronavei între zboruri. Echipamentul de sprijin la sol este, în general, ținut pe o rampă în apropierea terminalului atunci când nu este utilizat pentru o accesibilitate rapidă

Adecco Romania

182 active ads

3.88

164 reviews

Career opportunities

Salary package

Work-life balance

Management

Procedures and values

Job criteria

Type of job Full-time
Cities Cluj