1154 reviews

Săptămână Diversității și Incluziunii în Carrefour

20.09.2024

Diversitatea și incluziunea se află în centrul culturii noastre, iar acțiunile pe care le organizăm alături de colegi reflectă importanța acordată lor.

În perioada 2-6 septembrie am sărbătorit Săptămână Diversității și Incluziunii, marcând angajamentul nostru continuu de a promova aceste două valori definitorii Lumii Carrefour. Astfel, în fiecare zi din Săptămâna Diversității și Incluziunii colegii noștri au avut oportunitatea de a lua parte la o serie de evenimente ce le-a oferit noi perspective și noi cunoștințe despre diversitate și incluziune.

Evenimentul ,,Leadershipul prin ochii lor: femei care inspiră” a dat startul acestei inițiative. În cele două discuții de tip panel, colege cu roluri de lideri din Lumea Carrefour au împărtășit experiențe personale, provocări și reușite, povești ce au fost o sursă de inspirație și un exemplu de leadership autentic.

În următoarele zile din Săptămâna Diversității și Incluziunii au fost abordate multiple teme care să susțină consolidarea conexiunilor între colegi, indiferent de vârstă, generație, abilități sau dizAbilități. Am discutat despre caracteristicile și stilurile de comunicare preferate de generațiile din echipă, am descoperit puterea transformatoare a sportului în rândul persoanelor cu dizAbilități și am înțeles cum să integrăm diferențele neurologice într-un mod incluziv.

Am încheiat săptămâna simțindu-ne și mai pregătiți să contribuim la consolidarea acestor valori în Lumea Carrefour, cât și în comunitățile din care facem parte.

Vă invităm să urmăriți video-ul de mai jos pentru a descoperi și alte proiecte pe care le-am realizat până în prezent din dorința de a promova și susține #Diversitatea și #Incluziunea!