Top Healthcare & Farma in 2023 Top Healthcare & Farma in 2023 Catena Catena
Catena

Catena

216 reviews

Campania "Prescrie un zambet!"

08.12.2023

În preajma sărbătorilor de iarnă, generozitatea și compasiunea renasc în inimile noastre, iar atenția noastră se îndreaptă și către cei mai puțin norocoși.Suntem bucuroși să ne implicăm în proiectul „Prescrie un zâmbet!😊” care își propune să aducă bucurie și optimism în viețile oamenilor printr-un gest simplu, dar profund: caritatea.

Evenimentul reprezintă un proiect de suflet al Societății Studenților în Farmacie București având scopul de a ajuta persoanele aflate în nevoie atât din punct de vedere financiar, cât și material.

Astfel, în perioada următoare, viitorii farmaciști vor demara următoarele acțiuni:

Miercuri, 13 decembrie - Concertul de colinde al corului „Colindă, farmacie! Dăruiește, bucurie!” - Casa de Cultură a Studenților (CCS), Calea Plevnei 61, sala Student Club. Intrarea este gratuită

Joi, 14 decembrie - Târgul de Crăciun din cadrul Facultății de Farmacie – comunitatea academică se va delecta cu prăjituri și produse de patiserie, bucurându-se totodată de decorațiunile create de studenții inimoși

Tombola SSFacemBine  - în urma donațiilor, studenții implicați în proiect au șansa de a câștiga Advent Calendar cu produse oferite de Catena.

Fondurile strânse vor fi direcționate către Așezământul social „Sfinții Arhangheli Mihail și Gavril” din comuna Slobozia, Jud. Giurgiu, destinat victimelor violenței domestic, care găzduiește 2️⃣0️⃣de copii împreună cu mamele lor.

hashtag#PrescrieUnZambet hashtag#CatenaPentruOameni hashtag#StudentiFarmacie