Cemacon SA Cemacon SA

Cemacon SA

4 reviews

Vizita studenților UTCN la fabricile noastre din Recea

04.07.2024

În luna mai, fabricile noastre de la Recea au avut plăcerea de a găzdui o vizită din partea unui grup de studenți de la Universitatea Tehnică Cluj (secția TCM) interesați de procesele noastre de producție. Această experiență educativă a fost o oportunitate valoroasă pentru studenți de a învăța direct de la colegii noștri și de a se familiariza cu tehnologia noastră.

Vizita a fost organizată cu sprijinul colegilor noștri din SSM, Alimentare-Preparare, Producție, Mentenanță, Inovație & Transformare, Producție Elemente Speciale. Aceștia au acordat atenție detaliilor și au răspuns cu răbdare la întrebările studenților, oferindu-le o perspectivă cuprinzătoare asupra proceselor noastre tehnice și operaționale.

Studenții au avut ocazia să vadă în acțiune echipamentele noastre de ultimă generație, să înțeleagă fluxul de producție și să interacționeze cu membrii echipei noastre. Această experiență practică le-a oferit o înțelegere mai profundă a domeniului nostru de activitate și i-a încurajat să exploreze posibile oportunități de carieră în industria noastră.

Ne bucurăm că am putut deschide porțile fabricilor noastre și să împărtășim cunoștințele noastre cu studenții interesați. Aceste forme de colaborare și schimb de cunoștințe sunt esențiale pentru dezvoltarea continuă a industriei noastre și pentru pregătirea unei forțe de muncă calificate și motivate.