Edenred Romania Edenred Romania

Edenred Romania

32 reviews

FOTO Edenred România, alături de persoanele din categorii vulnerabile

26.06.2024

Astăzi, la Edenred România, am sărbătorit Ideal Day, împreună cu toți colegii noștri! Adică o zi dedicată exclusiv voluntariatului, ajunsă deja la a 8-a ediție! 🎉

La București, Sf. Gheorghe și Timișoara am luat parte la Ideal Day într-un mod activ, pregătind 1.200 de porții de mâncare caldă pentru persoanele defavorizate! Și ne-a plăcut mult! 😊

Am livrat porții de mâncare la centre rezidențiale de îngrijire, cămine pentru persoane vârstnice și pentru sprijinirea femeilor, dar și pentru alte persoane vulnerabile. Dar nu am fost singuri! Ne-au fost alături partenerii de la Federația Băncilor pentru Alimente din România – FBAR, Banca pentru Alimente Bucuresti, Banca pentru Alimente Brașov, BANCA PENTRU ALIMENTE TIMISOARA, Social Food Association și Direcția Generală De Asistență Socială A Municipiului București. 🤗

A face bine celor din jur e parte din misiunea Edenred. Suntem mereu alături de cei care au nevoie de sprijinul nostru şi ne implicăm activ în cauze care pot aduce o speranţă de mai bine. În fiecare an, alături de peste 12.000 de angajați Edenred, ne concentrăm eforturile pentru a face lumea un loc mai bun. În România, ne menținem aceleași valori puternice de peste 26 de ani. Sărbătorind Ideal Day, celebrăm toate activitățile noastre din timpul anului, desfășurate în 45 de țări, prin mii de ore de voluntariat care reflectă grija noastră pentru comunitate!

Mai multe detalii despre acţiunea noastră de voluntariat, găsiți în articol 👀
Iar mai jos, vă lăsăm și pozele de azi! 🥰

#IdealDay #ZiuaVoluntariatului #OutForChange #EnrichConnectionsForGood