Flex Romania Flex Romania

Flex Romania

203 reviews

Vino să trăieşti experienţa Flex la Flight Festival - 21-23 iunie 2024

20.06.2024

În acest weekend voluntarii Flex, alături de asistentul Pepper, te aşteaptă la standul Flex din Muzeul Satului Bănăţean. Am pregătit o mulţime de activităţi pentru toate vârstele.

🎮 intră în lumea virtuală într-un joc dinamic care te va provoca să-ţi depăşeşti limitele

🤖 socializează cu asistentul Pepper şi află cum poţi câştiga un bilet pentru o ridicare cu balonul cu aer cald.

✨ şi multe alte activităţi pentru cei mici şi cei mari.

La fel ca în ediţiile precedente şi de această dată am pregătit o serie de ridicări cu balonul cu aer cald care se vor efectua în limitele impuse de condiţiile meteo. În fiecare zi poţi participa la tombola organizată de robotul Pepper şi poţi câştiga un bilet pentru o ridicare cu balonul cu aer cald.

Regulament ridicări cu balonul:

• Fiecare bilet este valabil pentru o ridicare în ziua curentă şi nu se raportează pentru alte zile.
  • Biletul este valabil pentru 2 persoane, doi adulţi sau un adult cu unul sau 2 copii. Vârsta minimă pentru copii este de 5 ani.
  • Ridicarea balonului de la sol e condiţionată de starea vremii. Balonul poate fi ridicat cu 2-3 ore înainte de apusul soarelui.
  • Condiţiile meteo favorabile pt ridicări sunt: vizibilitate bună, lipsa precipitaţiilor, temperatura aerului între -15 şi +40°C, iar viteza vântului nu mai mare de 4 m/sec.

Hai la Flight Festival cu Flex Timişoara! Urmăreşte pagina Flex pentru detalii