Hornbach Romania Hornbach Romania
Hornbach Romania

Hornbach Romania

132 reviews

„La HORNBACH, aprecierea primită an după an m-a motivat și mi-a dat încredere în mine să-mi doresc tot timpul mai mult.” - MARIA GEORGICA MANEA, Director adjunct HORNBACH BALOTEȘTI

02.08.2024

HR: Faceți parte din echipa HORNBACH din februarie 2011. Ce v-a atras la compania noastră?

M.G.M.: În momentul în care mi-am depus CV-ul am căutat pe internet câteva informații despre HORNBACH și mi-a plăcut faptul că este o companie tradițională, de familie, lucru care mi-a inspirat încredere.

HR: Ce reprezintă HORNBACH pentru dumneavoastră?

M.G.M.: HORNBACH reprezintă a doua familie pentru mine. Petrecem foarte mult timp împreună, la serviciu, și chiar asta consider, că suntem o familie.

HR: Care este detaliul care vă face să veniți la serviciu cu plăcere?

M.G.M.: În primul rând, faptul că tot timpul am ceva de făcut, asta mă motivează. Tot timpul apar alte situații, am ocazia să cunosc alți oameni și acest lucru îmi place.

HR: Ce înseamnă pentru dumneavoastră loialitatea și ce vă determină să fiți loială companiei HORNBACH?

M.G.M.: A fi loial înseamnă pentru mine să fiu tot timpul alături de echipa mea și să contribui la succesul companiei prin oferirea unei consilieri de calitate și a unui mod eficient de organizare.

HR: Ce ați învățat de când sunteți angajată HORNBACH? Prin ce vă considerați mai valoroasă acum?

M.G.M.: Am învățat foarte multe lucruri la HORNBACH, am participat la foarte multe școlarizări care m-au îmbunătățit atât ca om, cât și ca angajată. Am devenit punctuală, organizată, acum îmi pot organiza fiecare minut. Am acumulat foarte multe cunoștințe care mă ajută.

HR: Care a fost acea experiență în cadrul companiei care v-a determinat să vă depășiți barierele?

M.G.M.: Aprecierea primită an după an m-a motivat și mi-a dat încredere în mine să-mi doresc tot timpul mai mult.

HR: Ce apreciați cel mai mult la locul de muncă?

M.G.M.: Cel mai mult îmi apreciez echipa. Am niște oameni minunați cu care lucrez, sunt foarte maleabili, foarte dispuși să învețe și să ajute. Și mai apreciez faptul că îmi pot pune în evidență creativitatea. În cadrul departamentului în care lucrez, grădină, tot timpul se schimbă câte ceva (flori, târg de Crăciun, amenajare de primăvară etc.), iar acest lucru îmi place foarte mult.

HR: Ce i-ați spune unei persoane care dorește să se angajeze la HORNBACH?

M.G.M.: Compania HORNBACH oferă stabilitate, îți oferă încredere, te simți ca într-o familie și chiar înveți foarte multe lucruri aici. Eu lucrez de atâta timp la HORNBACH și nu regret nimic, îmi doresc să rămân aici cât mai mult timp. Cu atât mai mult cu cât, la HORNBACH ai șansa să înveți foarte multe lucruri, ai parte și de apreciere dar și de motivare financiară.

HR: Cum considerați că v-ați adus aportul la succesul companiei?

M.G.M.: Prin faptul că am fost conștiincioasă, am învățat foarte multe lucruri și, mai departe, la rândul meu, școlarizez angajații noi în calitate de coordonator pregătire și încerc să le expun din cunoștințele mele astfel încât să devină angajați informați, pe care să ne putem baza.

HR: Ce anume din strategia HORNBACH v-a sprijinit în mod concret până acum?

M.G.M.: Școlarizările m-au ajutat foarte mult să evoluez, dar și încrederea oferită de conducerea companiei.