Hornbach Romania Hornbach Romania
Hornbach Romania

Hornbach Romania

132 reviews

„Pentru mine HORNBACH reprezintă stabilitate, respect și consecvență.” MARIAN GABRIEL MIHAI , Director adjunct magazin HORNBACH BERCENI

02.08.2024

HR: Faceți parte din echipa HORNBACH din august 2007. Ce v-a atras la compania noastră?

M.M.G.: M-a atras faptul că nu există niciodată o rutină și mereu te confrunți cu provocări noi. Dacă ești dornic să înveți lucruri noi, aici este locul potrivit.

HR: Ce reprezintă HORNBACH pentru dumneavoastră?

M.M.G.: Reprezintă stabilitate, respect și consecvență. Aceste aspecte pe care HORNBACH mi le oferă și pe care eu, la rândul meu, le dau mai departe colegilor și inclusiv clienților.

HR: Care este detaliul care vă face să veniți la serviciu cu plăcere?

M.M.G.: Echipa și motivarea pe care mi-o oferă zâmbetul clienților atunci când primesc detalii bune pentru proiectul lor și consiliere profesionistă.

HR: Ce înseamnă pentru dumneavoastră loialitatea și ce vă determină să fiți loial companiei HORNBACH?

M.M.G.: Flexibilitatea din partea ambelor părți mă determină cel mai mult să fiu loial. Adică am fost flexibil și, de asemenea, compania, respectiv managementul companiei a fost flexibil față de mine. Dacă am avut nevoie de ceva, am solicitat o școlarizare și mi s-a oferit de fiecare dată sprijin.

HR: Ce ați învățat de când sunteți angajat HORNBACH? Prin ce vă considerați mai valoros acum?

M.M.G.: Am învățat să fiu dinamic, să ofer sprijin și respect atât în rândul colegilor, cât și în rândul clienților. Mă consider mai valoros dobândind aceste calități.

HR: Care a fost acea experiență în cadrul companiei care v-a determinat să vă depășiți barierele?

M.M.G.: În cadrul programului de dezvoltare profesională pentru funcția de Director adjunct am descoperit unele calități pe care nu știam că le am și pe care, până atunci, nu am știut cum să le valorific. Cu ajutorul acestei experiențe am reușit să îmbunătățesc anumite aspecte, atât pe plan profesional, cât și pe plan personal.

HR: Ce apreciați cel mai mult la locul de muncă?

M.M.G.: Apreciez foarte mult suportul managementului. Nu este o rușine să spui ca nu știi, iar la HORNBACH nu mi-e frică să recunosc când nu știu ceva. Din contră, dacă spun că nu știu, cineva îmi va explica și mă va îndruma spre calea cea bună.

HR: Ce i-ați spune unei persoane care dorește să se angajeze la HORNBACH?

M.M.G.: Faptul că HORNBACH îți oferă șansa de a te dezvolta pe plan profesional. Vorbesc în cazul meu, de-a lungul experienței profesionale la HORNBACH am primit foarte multe provocări noi, am fost auditat pe partea de obiective, am învățat ce trebuie să fac mai bine, am participat la foarte multe școlarizări.

HR: Cum considerați că v-ați adus aportul la succesul companiei?

M.M.G.: Cred că mi-am adus aportul la succesul companiei în primul rând prin faptul că am respectat și am aplicat întotdeauna strategia HORNBACH.

HR: Ce anume din strategia HORNBACH v-a sprijinit în mod concret până acum?

M.M.G.: M-a ajutat foarte mult școlarizarea pentru funcția de Director adjunct. Cel mai mult a contat faptul că am înțeles importanța job-ului numărul 1. Feedback-ul clienților a fost mereu unul pozitiv și, totodată, cea mai mare motivație pentru mine.