Lactalis Romania Lactalis Romania
Lactalis Romania

Lactalis Romania

62 reviews

STAY STRONG – lansare memorabilă alături de Bogdan Stelea, portarul ‘‘Generației de Aur’’!

01.08.2024

🎉 Memorabilă lansare la Arena Rapid-Giulești pentru STAY STRONG, noul nostru brand de lactate proteice pentru sportivi!

Într-un decor plin de legende, STAY STRONG a pornit în lumea sportului alături de o altă mare legendă: Bogdan Stelea, portarul ‘‘Generației de Aur’’! ⚽Unul dintre cei mai buni portari ai Naționalei de Fotbal a României ne-a vorbit..amical și deschis despre performanță, ambiții, disciplină, muncă uriașă în echipă, victorii și lecții învățate. L-a însoțit Horațiu Dumitrescu, fost atlet de performanță și cunoscut instructor de fitness la World Class.

☀Cu energie nouă și inspirație bună, am mai discutat despre importanța sportului și a mișcării de orice fel în viața noastră, despre obiceiuri sănătoase, stiluri de viață potrivite și alimentație echilibrată. Ne-au fost alături colegii din management, producție și vânzări, cu care am împărțit bucuria unui eveniment extraordinar.

⛹🏻‍♂️Un studiu Quantix ne-a dezvăluit că 56% dintre români practică un sport. Nu e mult, nici puțin, dar e loc de mai bine. Cei mai ’’sportivi’’ se regăsesc în grupa de vârstă 30 – 49 de ani (45%), urmați de seniorii de 50 – 70 de ani (30%). Alergatul este cel mai practicat sport, urmat de fotbal, ciclism și fitness/aerobic. 🏃🏻‍♀️

🥛 STAY STRONG este noul aliat al sportivilor! Cu conținut ridicat de proteine, STAY STRONG ne hrănește performanțele, este partenerul ideal de antrenamente, este puternic, îndrăzneț și foarte gustos. Are un portofoliu bogat - iaurt, milkshake și deserturi (budincă și mousse). Sunt pauza binemeritată de proteine de care avem nevoie la antrenamente, cu 18 grame până la 25 de grame de proteină pe ambalaj, în funcție de sortiment.

STAY STRONG, WE START STRONG! 💪