Miele Tehnica Brasov Miele Tehnica Brasov

Miele Tehnica Brasov

77 reviews

Finala InfoTRON 2024

14.06.2024

Astăzi am încheiat cea de-a IV-a ediție a InfoTRON, un proiect educațional extracurricular de succes, „Informatica, pasul tău spre lumea Mecatronicii”.

Începând din anul 2018, cu implicarea activă a Miele Tehnica România, Siemens Industry Software și a Universitatea TRANSILVANIA din Brasov - am creat experiențe practice de învățare pentru 1500 de elevi (clasele V-XII) sub îndrumarea studenților-traineri din cadrul Universității Transilvania.

La ediția 2024, peste 300 de elevi din 4 colegii- Colegiul National "Grigore Moisil", Colegiul Național “Dr. Ioan Meșotă”, Colegiul Național „Unirea" Brașov-Pagina Colegiului și Liceul Andrei Muresanu Brasov au participat la sesiunile de învățare și concepere de proiecte cu care au ajuns în finală.

Astăzi, felicităm câștigătorii pentru fiecare categorie (LEGO, Arduino, ESP32, Hackathon), însă, pentru noi, toți elevii care au participat la această ediție, sunt câștigători.

Mulțumim echipei de Proiect Miele Tehnica România: Mureșan Florin, Aurelia Florea, Răzvan Ciolacu, Daniela Căluian, Gabriela Drăghici, Laura Watzatka, Arpad Mozes, Marian Secarea, Voicea Alex, Ștefania Răuță pentru dăruire și implicare și colegilor Barbu Ștefan, Claudia Borlea, Adriana Tomica, Marina Pascale, Aurelia Andreiu și Vladarean Christine pentru susținere.

Mulțumim tuturor partenerilor noștri din InfoTRON: @Siemens Industry Software, STEINEL, @Victor Hofman, Primaria Brașov, Camera de Comert si Industrie Brasov, Ovidiu Tripșa, Cristina Ratiu, Marius Cristian Luculescu, Luciana Cristea, Medeea Katerina Petrovan Madalin Penciu