Miele Tehnica Brasov Miele Tehnica Brasov

Miele Tehnica Brasov

77 reviews

Sustainable Leadership@Miele Brașov

16.04.2024

Wekend-ul trecut am luat parte la un curs de învățare experiențială “Leadership sustenabil” în cadrul căruia am constientizat și aprofundat ce este cu adevarat SUSTEANABILITATEA.

Sustenabilitatea are 3 direcții clare : Planet – People – Performance (Planeta - Oameni - Performanță)

🌱 Planeta: Este momentul să acționăm responsabil față de mediul înconjurător. Economia circulară și grija față de resursele naturale sunt aspecte esențiale ale leadershipului sustenabil. Ne angajăm să reducem amprenta noastră ecologică și să contribuim la conservarea mediului pentru generațiile viitoare.

🤝 Oameni: Cei care fac diferența în orice organizație sunt oamenii noștri. Leadershipul sustenabil implică să ne asigurăm că angajații noștri se simt valorizați, inspirați și sprijiniți. Prin crearea unui mediu de lucru sănătos și inclusiv, putem promova inovația și productivitatea.

💼 Performanța: O afacere sustenabilă este o afacere de succes pe termen lung. Îmbinând grijă față de oameni și de planetă cu performanța economică, putem construi o organizație rezistentă și competitivă.

Leadershipul sustenabil nu este doar despre a face ceea ce este corect pentru astăzi, ci despre a construi un viitor prosper pentru toți.

Cu toții am înțeles mult mai bine ce înseamnă să fii Sustenabil, iar cele 3 direcții cheie: People - Planet - Performance reprezintă fundamentele pentru construirea unui viitor durabil, competitiv, pentru generațiile viitoare."

Mulțumim partenerilor Ascendis - Marius Opris si Bogdan Dirjan pentru simularea de afacere provocatoare, interactivă și convingătoare privind transformarea sustenabilității.